Pensioni uudised

Pensionäril tasub kaaluda pensioni alguse edasilükkamist
27. juuni 2024

Aprillis kirjutasin Ärilehes pikemalt, miks tänases Eestis „Pensioni osas saad vaid endale loota“ ning miks sel aastal esmakordselt antud võimalust oma II samba sissemakse määra 2% pealt 4% või 6% peale tõsta peaksid kõik kindlasti ka kasutama. 40-aastase kogumisperioodi jooksul suurendab 2% sissemakse asemel 6% sissemakse määra kasutamine inimese kogupensionit ligi veerandi võrra.

Loe lisa

Uuel aastal pensionile? Säästa maksudelt, vali fondipension
27. detsember 2023

I samba ehk riikliku vanaduspensioniiga hakkas alates 2017. aastast 3 kuu kaupa aastas tõusma ja jõuab 2026. aastal 65 aastani. 2024. aastal on vanaduspensionieaks 64,5 aastat. Eestis on ca 305 tuhat vanaduspensionäri, neist 28 tuhat on läinud pensionile ennetähtaegselt. Ennetähtaegse pensionile minemise õigus tekib 5 aastat enne vanaduspensioniiga, reeglina toob varem pensionile minemine kaasa väiksema pensioni, kuid mitte alati.

Loe lisa

2 korda sama reha otsa
08. september 2021

Möödunud aasta märtsis kirjutasin loos „Osta tipust ja müü põhjast – või siis vastupidi?“, miks majanduse jaoks keerulistel aegadel ei tohiks riigi kulutuste kärpimisel esimene mõte olla II samba pensioniinvesteeringute peatamine. Ja kuidas 2009. aastal see viga korra juba tehti. Nüüd saame tõdeda, et 2020. aastal astutigi teist korda sama reha otsa. Loodame, et sellest nüüd piisab ja kolmandat korda enam ei tule.

Loe lisa