Liigu edasi põhisisu juurde

LHV ei toeta Internet Exploreri kasutamist, et kaitsta sind viiruste, pettuste ja teiste ohtude eest. Võid meie veebilehte Internet Exploreriga edasi kasutada, kuid palun arvesta, et kõik ei pruugi ootuspäraselt töötada. Palun kasuta internetipanka sisenemiseks ühte neist tasuta veebilehitsejatest: Chrome, Firefox või Edge.

Börsihai - aktsiamäng virtuaalrahaga

Börsihai 2023 on lõppenud. Kolm nädalat hoogsat kauplemist USA turgudel on läbi saanud ning võitjaks on osutunud Sander Liibert. Peaauhinna ja lisaauhindade võitjatega võtame ühendust.

Mängime järgmine aasta jälle!

Hoia end mänguga kursis Börsihai foorumis ja Facebooki lehel.

Edetabel TOP 10

KohtKonto nimiMängijaTuruväärtusVahe liidrigaKasv nädalas

Edetabelit uuendatakse iga tööpäeva hommikul kl 7.00.
Esimesed 50 mängijat on edetabelis oma täisnimega.

Kõik mängijad

Kuidas mängida?

Mängukonto
Aktsiamängus osalemiseks registreeri end LHV kasutajaks ja ava mängukonto. Mängida saab ainult erasikuna.

Virtuaalportfell
Mängu alguses kantakse iga osaleja kontole 10 000 Ameerika Ühendriikide dollarit virtuaalraha. Igal tööpäeval kuni mängu lõpuni lisatakse kontole virtuaalselt veel 1000 dollarit.

Kauplemine
Kaubelda saab indeksisse Standard & Poor´s 500 kuuluvate aktsiatega.

Eesmärk
Osaleja eesmärk on investeerides kasvatada mängu lõpuks oma portfelli turuväärtus võimalikult suureks.

Võitja
Mängu võidab see osaleja, kellele kuulub 10. novembri 2023. aasta börsipäeva lõpu seisuga kõige suurema turuväärtusega väärtpaberiportfell.

Auhind
Mängu rahaline auhinnafond on 8500 eurot.

Loe lisa

Auhinnad

Esikoha saavutanu
Parim koolinoor
(kuni 19-aastane, k.a.)
Iga nädala parim
 • Nädala jooksul oma portfelli turuväärtust enim kasvatanud osalejale 1000 eurot
 • Nädala jooksul oma portfelli enim kasvatanud noorele 100 eurot
 • Nädala jooksul vähemalt ühe Börsihai virtuaalse aktsiatehingu teinud osalejate vahel loositakse välja 10x10 eurot Kasvukonto krediiti

Reeglid ja tingimused

 1. Mäng
  1.1. Aktsiamäng „Börsihai 2023“ (edaspidi „mäng“ või „aktsiamäng“) võimaldab mängijatel investeerida USA börsidel virtuaalselt.
  1.2. Mäng kestab ajavahemikul 23. oktoober kuni 10. november 2023 (kaasa arvatud). Mänguga saab liituda 2 nädalat enne mängu algust kuni mängu lõpuni.
  1.3. Mängu alguses on virtuaalportfellis (edaspidi „portfell“) mänguraha 10 000 Ameerika Ühendriikide dollarit. Igal tööpäeval lisatakse virtuaalportfelli 1000 dollarit.
  1.4. Mängija eesmärk on investeerides saavutada oma portfelli maksimaalne väärtus. Mängu võidab mängu lõpupäeva, s.o 10. novembri börsipäeva lõpu seisuga, kõige suurema turuväärtusega portfelli omanik.
  1.5. Mängu korraldab AS LHV Pank (edaspidi „LHV“ või „korraldaja“). Mängu keskkond asub internetis aadressil lhv.ee/hai.
  1.6. Mänguga liitudes kinnitab mängija, et on tutvunud ja nõustub käesolevate tingimustega.

 2. Osavõtt ja registreerumine
  2.1. Aktsiamäng on osalemiseks avatud kõigile, kes nõustuvad käesolevate üldtingimustega.
  2.2. Aktsiamängus võivad osaleda ka LHV töötajad ja nende perekonnaliikmed, kuid nad ei kandideeri auhindadele.
  2.3. Aktsiamängus osalemiseks tuleb registreeruda LHV kasutajaks ning luua aktsiamängu portfell, milles on 10 000 dollarit mänguraha.

 3. Edetabel
  3.1. Mängu seisu on võimalik jälgida aadressil lhv.ee/et/hai/edetabel.
  3.2. Edetabelit uuendatakse igal tööpäeval, seejuures on esimesed 50 mängijat näidatud täisnimedega.
  3.3. Edetabel koostatakse igal tööpäeval kell 7 hommikul.
  3.4. Võimalik on jälgida 10 parima portfelli päevasiseseid tehinguid.
  3.5. LHV töötajad on edetabelis vastava märkega.

 4. Auhinnad
  4.1 Mängu auhinnad jagunevad järgmiselt:
  4.1.1. Peaauhind – turuväärtuselt esimese portfelli omanikule on auhinnaks 5000 eurot, Äripäeva või Delovõje Vedomosti digilehe lugemisõigus üheks aastaks ning 2 pääset 20.01.2024 toimuvale Investor Toomase konverentsile.
  4.1.2. Noorte auhind – turuväärtuselt esimese portfelli noorele omanikule on auhinnaks 1000 eurot, Äripäeva või Delovõje Vedomosti digilehe lugemisõigus kuueks kuuks ning 2 pääset 20.01.2024 toimuvale Investor Toomase konverentsile.
  4.2 Nooreks loeme neid, kes on mängu alguses (23.10.2023) mitte vanemad, kui 19-aastased.
  4.3 Kui noor saavutab parima tulemuse üldarvestuses ning võidab peaauhinna, antakse noorte auhind temast järgmisele parema tulemuse saavutanud noorele.
  Korraldaja võtab auhinnasaajatega ühendust mängu lõppedes.

  4.4 Nädala auhinnad
  4.4.1. nädala jooksul oma portfelli enim kasvatanud võistlejale 1000 eurot. Auhind antakse välja ainult mängu kahe esimese nädala lõpus;
  4.4.2. nädala jooksul oma portfelli enim kasvatanud noorele (kuni 19-aastasele k.a.) 100 eurot. Auhind antakse välja ainult mängu kahe esimese nädala lõpus;
  4.4.3. Nädala jooksul vähemalt ühe Börsihai virtuaalse aktsiatehingu teinud osalejate vahel loositakse välja 10 mängijat, kellest iga üks saab 10 eurot Kasvukonto krediiti*. Auhind antakse välja mängu iga nädala lõpus;
  4.4.4. Kõik mängijad, kes on Börsihai mängus teinud vähemalt ühe virtuaalse aktsiatehingu, saavad mängu kestel teha ühe tehingutasuta välisväärtpaberi ostutehingu LHV interneti- või mobiilipanga vahendusel enda päris väärtpaberikontol (aktsia või ETF, kõik börsid välja arvatud Balti turud)**. Ettevõtete kontodele pakkumine ei laiene. LHV hinnakirjajärgne tehingutasu kompenseeritakse hiljemalt Börsihai mängu lõpus (10.11).
  *Eeldus on Kasvukonto olemasolu LHV-s. Kui loosivõitja pole LHV klient või ei oma Kasvukontot, siis on mängijal aega kuni mängu lõpuni (10.11) sõlmida leping ja avada Kasvukonto. Kui loosivõitja seda ei tee, siis võit tühistatakse. Kui loosivõitja on alaealine, siis kantakse boonus lapsevanema või ametliku hooldaja pangakontole. Mängu kolmanda ehk viimase nädala Kasvukonto krediidi loosivõitjad peavad boonuse saamiseks avama Kasvukonto ühe nädala jooksul peale mängu lõppu (17.novembriks).
  **Kehtib üksnes mängijatele, kes on mängu alguse ajal täisealised, eelduseks on LHV väärtpaberikonto olemasolu.

  4.5 Kui noor võidab punktis 4.4.1 mainitud nädala auhinna, antakse punktis 4.4.2 toodud auhind temast järgmisele parema tulemuse saavutanud noorele.

 1. Tehingute tegemine
  5.1. Virtuaalseid tehingukorraldusi saab anda mängu keskkonnas aadressil lhv.ee/hai.
  5.2. Mängu keskkond on eesti-, inglise- ja venekeelne.
  5.3. Mängijatel on võimalus anda limiit- ja turuhinnaga ordereid.
  5.3.1 Limiithinnaga orderit muuta ei saa. Limiitorderit on võimalik ainult tühistada.
  5.4. Tehingukorraldusi saab anda ööpäevaringselt.
  5.5 Tehingukorralduste andmise käigus broneeritakse mängija virtuaalkontol rahasumma, kasutades viimast sel hetkel süsteemis olevat aktsia hinda.
  5.6. Mängus on tehingute virtuaalne teenustasu 0,1% tehingu summalt.
  5.7. USA turule suunatud turuhinnaga orderid täidetakse umbes 20 minuti möödudes pärast orderi andmist turu viimase hinnaga.
  5.8. USA turule suunatud limiithinnaga orderi limiithind ja viimane tehinguhind peavad kokku langema.
  5.9. Ootele jäänud tehinguid täidetakse 3-minutiliste intervallidega ja seetõttu võib tekkida lisaviivitus kuni 3 minutit. Ootele võib tehing jääda juhul, kui limiithinnaga seatud orderit ei ole turutingimuste tõttu võimalik täita.
  5.10. Kui aktsia viimane hind puudub, jääb order päeva lõpuni ootele ja see tühistatakse juhul, kui ei ole tekkinud viimast hinda. Limiithinnaga order tühistatakse hiljemalt 20 minuti pärast kui seda pole veel täidetud.
  5.11. USA turgudel tehakse nii ostu- kui ka müügitehingud viimase hinnaga.

 2. Toimingute ajakava
  6.1. Mäng toimub tööpäeviti, kuna nädalavahetustel on börsid suletud. Kell 7.00 arvutatakse portfellide turuväärtused ja koostatakse edetabel. Kell 16.30 algab kauplemine USA turgudel. Kell 23.00 lõpeb jooksva päeva orderite sisestamine USA turgudel. Eestis minnakse üle talveajale 29.10 ja kuna USA läheb üle talveajale 5.11 ehk nädal aega hiljem on sellest tulenevalt ajavahemikul 30.10 kuni 3.11 USA börs avatud 15:30 kuni 22.00 Eesti aja järgi.
  6.2. Tehingukorraldused, mis on sisestatud pärast jooksva päeva orderite sisestamise viimast võimalust, lükkuvad järgmisse börsipäeva.
  6.3. Portfellis olevad aktsiad hinnatakse järgmise päeva hommikul ümber, võttes aluseks eelmise börsipäeva sulgemishinnad.
  6.4. Portfelli väärtuseks arvutatakse aktsiate väärtus ja kontol oleva vaba raha väärtus kokku.
  6.5. Kui päeva lõppedes on raha saldo miinuses, arvestatakse see maha järgmisel päeval kontole kantavast summast, mängu lõppedes aga aktsiate turuväärtusest.

 3. Kauplemispiirangud
  7.1. Kaubelda saab ainult Standard and Poors 500 indeksisse kuuluvate aktsiatega.
  7.2. Aktsiate nimekiri avaldatakse enne mängu algust mängu foorumis.
  7.3. Mängu korraldajal on õigus aktsiate nimekirja hiljem muuta.
  7.4. Tehingud, mida reaalses elus ei oleks võimalik teha (näiteks kauplemiseks peatatud aktsia ost või müük), on keelatud ja mängu korraldajal on õigus need tühistada. Samuti tühistatakse tehingud, mis on seotud ebanormaalsete hindadega börsil.
  7.5. Turuga manipuleerimine parema positsiooni saavutamiseks on keelatud.

 1. Mängijate õigused ja kohustused
  8.1. Arusaamatuste ja probleemide korral on mängijatel õigus pöörduda aktsiamängu korraldaja poole aadressil info@lhv.ee.
  8.2. Mängijad peavad oma tegevuses lähtuma mängureeglitest ja ausa mängu põhimõtetest.
  8.3. Vaidlused mängureeglite võimalike rikkumiste üle lahendatakse sellise küsitluse abil, milles võivad osaleda kõik mängijad.
  8.3.1. Küsitlus tehakse keskkonnas lhv.ee/hai ja selle toimumisest teavitatakse mängijaid ette mängu foorumis.
  8.4. Mängijad peavad registreeruma LHV kasutajaks oma tegeliku ees- ja perekonnanimega.
  8.5. Vale ees- ja perekonnanimega registreerunud mängija kaotab õiguse kandideerida auhindadele.
  8.6. Mängija kasutajanimi ja portfelli nimi võivad olla vabalt valitud, kuid ei tohi olla vastuolus heade kommete ja tavadega. Võimalike vastuolude osas langetab korraldaja otsuse omal äranägemisel, korraldajal on muuhulgas õigus koheselt eemaldada selline mängija aktsiamängust ja/või tühistada mängija õigused seoses auhindadega.
  8.7. Mängule registreerudes annab mängija korraldajale õiguse avalikustada mängija nime, kasutajanime ja portfelli nime koos portfelli sisu ja tehingutega ning on teadlik ja nõustub, et tema isikuandmeid töödeldakse kooskõlas LHV Kliendiandmete töötlemise põhimõtetega. Mängu 50 parima osaleja portfelliandmeid avalikustatakse LHV veebilehel kuni järgneva aasta mänguni.
  8.8. Mängu võitja kohustub osalema LHV poolt korraldatavas intervjuus. Intervjuust keeldudes on LHV-l õigus auhinnaraha väljamaksmist kinni hoida kuni intervjuu toimumiseni.

 2. Korraldaja õigused, kohustused ja vastutus
  9.1. Korraldajal on õigus teha käesolevates reeglites ja üldtingimustes muudatusi ning täiendusi, teatades sellest mängu keskkonnas.
  9.2. Korraldaja võib muuta ja täiendada tehingukorralduste tegemise aluseks olevat hinda, portfelli ümberhindamise aluseks olevat hinda ning mängus kaubeldavate väärtpaberite nimekirja.
  9.3. Korraldajal on õigus reeglite vastu eksinud mängija mängust eemaldada.
  9.4.  Aktsiamängu korraldaja ei vastuta ebakorrektse või ebaõige info eest, olgu see tingitud mängus osaleja tegevusest või infoga varustamisest, programmeerimisest tingitud tehnilistest või inimvigadest, mis segavad mängu elluviimist.
  9.5. Aktsiamängu korraldaja ei vastuta mängus tekkivate vigade, katkestuste, kustumiste, operatsioonide või infovahetuse viivituste, kommunikatsioonivigade ega autoriseerimata isikute ligipääsu tõttu tekkinud tagajärgede eest.
  9.6. Mängu korraldaja ei vastuta telefonivõrkude või -liinide ning arvutivõrkude mittetoimimise eest, samuti arvuti, tarkvara, e-posti ega internetiühenduse mittetoimimisest tingitud tagajärgede eest.
  9.7. Mängu korraldaja kohustub reageerima tekkinud takistustele ja andma oma parima nende kõrvaldamiseks.
  9.8. Kui mäng peaks katkema tehniliste probleemide tõttu, ei võimalda mängu korraldaja täiendavat ega hilinenud orderite täitmist.

Korduma kippuvad küsimused

Mängu esimene päev on 23. oktoober kell 16.30, kui USA turud avatakse.

Börsihai orderid töödeldakse 3-minutiliste intervallidega. Kui order on juba töötlemises, siis ei ole seda enam võimalik tühistada. Limiithinnaga order tühistatakse hiljemalt 20 minuti pärast kui seda pole veel täidetud.

Limiithinnaga orderit pole võimalik muuta. Seda saab ainult tühistada ja siis soovi korral uue limiidiga orderi saata.

Iga tööpäeva hommikul kell 7.00.

Ei, auhinna saajal ei tule riigile tulumaksu maksta ja see ei lähe ka saaja aastatulu arvestusse.

Edetabelis esitatakse osaleja koht portfelli nimega.

Kui sul ei ole LHV-ga varasemat kokkupuudet ja sa ei soovi veel meie kliendiks saada, siis mängus osalemiseks registreeri end LHV kasutajaks ja ava mängukonto.

 • Kui lapsel on varasemast konto LHV-s, siis saab ta oma kasutajanime ja autentimisvahendi (Smart-ID, mobiil-ID, ID-kaart) või parooliga internetipanka sisse logida ning registreeruda Börsihai mängule.
 • Lapsevanem saab lapse kasutajanime näha oma internetipangas, valides lapse rolli ning seejärel INFO JA SEADED → Andmed. Andmete rubriigi esimesel real on välja toodud lapse kasutajanimi.
 • Kui lapsel autentimisvahend puudub, siis tuleb parooli loomiseks valida internetipangas lapse rollis INFO JA SEADED → Paroolid - Sisselogimisparool → Lisa parool. Seejärel on lapsel võimalik siseneda parooliga internetipanka ning registreeruda Börsihai mängule.
 • Kui lapsel puudub varasem kokkupuude LHV-ga ja lapsevanem ei soovi veel lapsele LHV-s kontot avada, siis mängus osalemiseks saab registreerida end LHV kasutajaks ja avada mängukonto.

Börsihai pakkumine

Saada

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon