Liigu edasi põhisisu juurde

LHV ei toeta Internet Exploreri kasutamist, et kaitsta sind viiruste, pettuste ja teiste ohtude eest. Võid meie veebilehte Internet Exploreriga edasi kasutada, kuid palun arvesta, et kõik ei pruugi ootuspäraselt töötada. Palun kasuta internetipanka sisenemiseks ühte neist tasuta veebilehitsejatest: Chrome, Firefox või Edge.

Info väljamaksetest

Kuidas sa pensionipõlves elad, sõltub su pensionisambasse kogutud vara hulgast ja eluaastatest.
II samba pensionile saab jääda viis aastat enne riiklikku vanaduspensioni iga. Oma pensionifondist raha väljavõtmisel tuleb aga arvestada sellega, et tulumaks sõltub sinu vanusest ja valitud väljamakselahendusest.

Pensioni väljamakse võimalused

Pensionieas raha välja võttes maksad tulumaksu kas 0% või 10%

Kui sa oled jõudnud pensioniikka ja sõlmid kas oodatavat eluiga arvestava fondipensioni lepingu või kindlustusseltsiga eluaegse pensionilepingu, siis su II pensionisamba väljamakseid tulumaksuga ei maksustata.

Kui sa valid lühema pensioni saamise ajavahemiku või ühekordsed väljamaksed, tuleb sul väljamaksetelt maksta 10% tulumaksu.

Enne pensioniiga raha välja võttes maksad tulumaksu 20%

Kui soovid kasutada II pensionisambasse kogutud raha enne vanaduspensioniiga, on ainus võimalus võtta kogu summa välja korraga ja maksta sellelt summalt 20% tulumaksu. See tähendab ühtlasi, et sa lahkud II sambast ja kaotad võimaluse koguda sinna pensionit riigi kaasabil järgmise 10 aasta jooksul.

Tee enda tulevikku otseselt puudutavad otsused alles pärast seda, kui oled põhjalikult kaalunud kõiki võimalusi. Aega on. Oma raha saad II pensionisambast välja võtta igal ajal, st see riigi pakutav võimalus ei kao kuhugi.

Võrdlus: raha II sambast või laen

Soovid võrrelda, mis oleks kasulikum: kas katta senised laenud ja tähtsad kulutused II samba arvelt või laenata selleks raha pangast? Kasuta arvutamiseks pensioniraha kalkulaatorit.

Pensioniraha kalkulaator

Enne, kui esitad II pensionisambasse kogutud raha väljamaksmise avalduse

  • Kaalu, millised on sinu pikaajalised sissetulekuallikad
  • Selgita välja, milline on sinu II pensionisamba vara väärtus
  • Pensionieas kaalu fondipensioni valimist. Raha jääb fondi edasi kasvama ja saad sealt regulaarseid igakuiseid väljamakseid

Kogumispensioni vara väärtuse saad teada iseteeninduses või Pensionikeskuse veebilehe alajaotuses "Minu pensionikonto".

Pensionile ei pea minema kohe, kui jõuad pensioniikka. Kui käid pensioniealisena tööl edasi, siis suurendad sellega nii enda riiklikku kui ka kogumispensionit. Eestis on umbes 400 000 vanaduspensionäri, kellest 16,4% töötab.

Küsi nõu

Küsi julgesti, koos leiame sobivaima lahenduse.

Reet Roos
pensionikonsultant
E–R 8–17
680 2743
Registreeru nõustamisele

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon