LHV pensionifondid investeerisid Peetri Keskusesse

13. veebruar 2020

LHV pensionifondid investeerisid Tallinna serval Peetri alevikus asuvasse Peetri Keskusesse, soetades 8,5 miljoni euro väärtuses selle võlakirju.

Pensionifondide investeering on tehtud kahe võlakirja vormis ja 7-protsendilise kaalutud keskmise intressimääraga. Peetri Keskuse võlakirjad lunastatakse viie aasta möödudes. Investeeringu tagatis on keskuse kinnisvara hüpoteek.

AS-i LHV Varahaldus juhatuse esimehe Vahur Vallistu sõnul on tegu tugevalt kaitstud ja hea tootlusega investeeringuga, millesarnaseid lisatakse LHV fondide portfelli veelgi. „Nii kohalikul kui ka Baltikumi kinnisvaraturul pakub meile huvi eelkõige korraliku rentnike struktuuriga ja kogukonnas omaks võetud kinnisvara,“ ütles Vallistu. „Peetri Keskuse puhul hindame peale tehingu väärtust otseselt mõjutavate näitajate kõrgelt seda, et ehitusprojekt sündis tihedas koostöös kohaliku omavalitsusega. Tegemist on Peetri kogukonna jaoks olulise tõmbekeskusega, mille arengus soovime osaleda,“ lisas ta. „Viimastel aastatel oleme tunduvalt suurendanud investeeringuid alternatiivsetesse varaklassidesse nagu kinnisvara, mets, kohalikele ettevõtetele väljastatud laenud ja erakapitalifondid. Kohalik ärikinnisvara pakub meile suurt huvi,“ täpsustas Vallistu.

Mullu detsembris avatud kogukonnakeskuses on ligikaudu 8200 ruutmeetrit suletud netopinda. Kahekorruselise hoonekompleksi ankurüürnik on Võru Tarbijate Ühistu Coopi toidupoe, lillepoe ja kohvikuga. Samuti tegutsevad keskuses hambaarstid ja perearstikeskus Medicum, 24-7 Fitness spordiklubi ja tennisekeskus ning huviringid muusikasõpradele. Keskuse arendas Tuule Gruppi kuuluv ettevõte Compakt Kinnisvara OÜ.

Võlakirjatehingut nõustas Advokaadibüroo SORAINEN AS.

Lisaks kinnisvaraga seotud võlakirjainvesteeringutele kuuluvad LHV pensionifondide kinnisvaraportfelli Tallinnas Tartu maanteel asuv Valge Maja, Tallinna Tehnikaülikooli teaduslinnakus asuv Microsofti kontorihoone ja Põhja-Tallinna linnaosas asuvad Lumi Kodude 127 üürikorterit. Tallinnas Mustamäe teel ootavad ehitusluba veel 164 üürikorterit, mille valmimist prognoositakse 2021. aasta neljandas kvartalis.


LHV pensionifonde haldab LHV Varahaldus. LHV pensionifondidel on ligikaudu 170 000 klienti. LHV pakub nii aktiivselt kui ka passiivselt juhitud II ja III samba pensionifonde, mille maht kokku on üle 1,3 miljardi euro.

Vaata kõiki uudiseid