Liigu edasi põhisisu juurde

LHV ei toeta Internet Exploreri kasutamist, et kaitsta sind viiruste, pettuste ja teiste ohtude eest. Võid meie veebilehte Internet Exploreriga edasi kasutada, kuid palun arvesta, et kõik ei pruugi ootuspäraselt töötada. Palun kasuta internetipanka sisenemiseks ühte neist tasuta veebilehitsejatest: Chrome, Firefox või Edge.

Pakume oma klientidele mugavat LEI-koodi haldamise teenust

Mis on LEI-kood?

LEI (Legal Entity Identifier) on juriidilise isiku ülemaailmne tunnusnumber finantsturgudel.

Miks on LEI-koodi vaja?

Äriühingud, kellel on investeerimisteenuste osutamise õigus, peavad kasutama LEI-koodi, teatades järelevalveasutustele juriidilisest isikust kliendi tehingutest väärtpaberitega. Kui kliendil ei ole LEI-koodi, ei ole võimalik raporteerimiskohustust täita. Seetõttu ei ole pangal võimalik täita ka nende juriidiliste isikute tehingukorraldusi, kellel ei ole LEI-koodi.

Kuidas saab LEI-koodi taotleda?

Juriidilised isikud saavad LEI-koodi taotleda selleks volitatud asutustelt, kelle nimekiri on kättesaadav juriidilise isiku ülemaailmse tunnuse sihtasutuse GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation) kodulehel.

LEI-koodi haldamise teenus

Pakume oma klientidele mugavat LEI-koodi haldamise teenust, kus taotleme LEI-koodi väljastavast volitatud asutusest ettevõtte nimel ettevõttele LEI-koodi. Haldusteenuse lepingu sõlmimine nii uue koodi väljastamiseks kui olemasoleva koodi ületoomiseks on kiire ja lihtne. Koodi haldamise ja iga-aastase uuendamise eest hoolitseb pank. LHV Pank ise ei väljasta LEI-koode.

Kuidas sõlmida LEI-koodi haldusteenuse leping?

Juriidilistele isikutele, kes soovivad teha tehinguid noteeritud väärtpaberitega, on alates 2018. aasta algusest kehtiva LEI-koodi olemasolu kohustuslik.

  • Sisene LHV internetipanka oma kasutajanime ja Smart-ID, mobiil-ID või ID-kaardiga.

  • Liigu menüüs rubriiki „Info ja seaded“ → „Lepingud“ ja tee „LEI-koodi haldusteenuse“ lepingu sõlmimise valik.

  • Sõlmi LEI-koodi haldusteenuse leping.

LEI-koodi haldamise teenuse hinnakiri

LEI-koodi esmane registreerimine üheks aastaks

120 €, lisandub käibemaks

LEI-koodi iga-aastane uuendamine

80 € aastas, lisandub käibemaks

Kontakt

Kui sul tekib küsimusi, kirjuta meile aadressil lei@lhv.ee või helista meie klienditoe numbrile 6 800 400.

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon