LHV pensionifondid soetasid Tallinnas Microsofti büroohoone

09. oktoober 2019

LHV pensionifondid koostöös Lumi Capitaliga soetasid Tallinnas TalTechi teaduslinnakus asuva Skype’i majana tuntud büroohoone. Büroo suurimaks üürnikuks on Microsofti Eesti arenduskeskus, mille tegevusfookuseks on pilvepõhise kommunikatsiooniplatvormi ning Microsofti teenuste arendamine.

6850 ruutmeetri suurune büroohoone paikneb tehnoloogiaettevõtete poolt hinnatud piirkonnas, kus põimuvad teadus ja tehnoloogiaalane ettevõtlus – vahetus läheduses on TalTechi infotehnoloogia teaduskond ja IT Kolledž, Teaduspark Tehnopol ning IT- ja start-upi kogukonna tugevad tegijad, kellest tuntuim on Starship Technologies.

Microsofti büroohoone ost täiendab LHV pensionifondide Eesti kinnisvarainvesteeringute portfelli. „Oleme veendunud, et väga heas seisus hoone koos tugeva ja rahvusvaheliselt tegutseva ankurüürnikuga kindlustab omanikule stabiilset rahavoo laekumist ja pakub LHV klientidele atraktiivset tootlikkust,“ sõnas LHV pensionifondide fondijuht Kristo Oidermaa. „Vähetähtis ei ole ka hoone soodne paiknemine TalTechi linnaku keskmes ja pikaajalise perspektiiviga tehnoloogiaettevõtete vahetus läheduses,“ lisas fondijuht.

„Microsoft on üks maailma juhtivaid tarkvaraettevõtteid ning tugevamaid üürnikke Eesti kinnisvaraturul. Oleme tänulikud võimaluse eest üle võtta edukalt toimiv koostöö. Tegemist on sobiliku täiendusega meie portfelli,“ sõnas Lumi Capitali juhtivpartner Raiko Uri.

2006. aastal Nordeconi poolt ehitatud hoonet on pidevalt uuendatud ja ümber ehitatud vastavalt kliendi vajadustele. LHV pensionifondid koostöös Lumi Capitaliga ostsid hoone selle arendajalt Arealiselt.

Tehingu juriidiliseks nõustajaks oli advokaadibüroo Eversheds Sutherland ning tehnilistes küsimustes nõustas HML Project Management. Müüjapoolne juriidiline nõustaja oli advokaadibüroo Ellex Raidla. Tehingut vahendas Newsec Baltic.


ASi LHV Varahaldus pensionifondidel on üle 176 000 klienti. LHV pakub nii aktiivselt kui ka passiivselt juhitud II ja III samba pensionifonde, mille maht kokku on üle 1,3 miljardi euro.

Lumi Capital on kinnisvara investeeringute juhtimisega tegelev ettevõte, kelle klientideks on nii kodu- kui välismaised era- ja institutsionaalsed investorid.

Vaata kõiki uudiseid