LHV ettevõttekindlustus
LHV Kindlustus annab sulle kui ettevõtjale kindla seljataguse, et sul oleks vähem põhjust muretseda ja rohkem aega keskenduda oma ettevõtte edule. Tagame kindlustuskaitse paljude ettenägematute ja ootamatult esilekerkivate ohtude eest.
Meil saad kindlustada ettevõtte vara, äritegevuse katkemisest tingitud ärikasumi vähenemise, püsikulud ja muud kulud ning tsiviilvastutusest tulenevad kahjunõuded.
Hea teada! LHV Ettevõttekindlustusega saad kindlustada ka oma korteriühistu vara ja tsiviilvastutust.
- Kujunda enda ettevõtte jaoks sobilik kindlustuskaitse
- Kaasaskantavaid esemeid (näiteks sülearvuteid) saad kindlustusega kaitsta kogu maailmas
- Seadmetele võid valida sisemiste rikete kindlustuskaitse
- Hoolitse ettevõtte tsiviilvastutuse eest
- Kindlusta end töötajate tööõnnetuste ja kutsehaigustega seotud kahjunõuete eest
- LHV ettevõttekindlustus pakub järgnevaid kindlustuskaitse valikuid: varakindlustus, ärikatkemise kindlustus, tegevuse vastutuskindlustus ja tööandja vastutuskindlustus.
Varakindlustus
Kindlustatud on kõik ootamatu sündmuse tagajärjel tekkinud kahjud, mis ei ole tingimustega välistatud.
Kindlustuskaitse laiendused
Ärikatkemise kindlustus
Kindlustatud on ettevõtte majandustegevuse katkemisest või tõrkest tekkinud kahju, mis on tingitud ootamatust ja ettenägematust kahjust ettevõtte varale.
Ärikatkemise kindlustus
Tegevuse vastutuskindlustus
Tegevuse vastutuskindlustuse kaitset vajavad teiste seas kinnisvaraomanikud ja -valdajad, teenuseosutajad, tööstusettevõtted, haridus- ja huviasutused ning ostukeskused. Hüvitame varalise kahju, mis on kolmandale isikule tekitatud kindlustuspoliisile märgitud tegevuse käigus.
Kindlustuskaitse laiendused
Tööandja vastutuskindlustus
Tööandja vastutuskindlustust vajavad kõik tööandjad, sest tööõnnetused ja kutsehaigused ei taba sugugi ainult füüsilise töö tegijaid.
Hüvitame tööandjale töötaja poolt esitatud varalise kahju hüvitamise nõuded, mille aluseks on töötajaga kindlustusperioodil juhtunud tööõnnetus või lisavaliku korral kutsehaiguse diagnoos.
Kindlustuskaitse laiendused
Riskide maandamine
Kuidas maandab kindlustus ootamatuid ja ettenägematuid riske?
Tavaliselt algab riskide maandamine ettevõtte sisemisest riskijuhtimisest. Ettevõte hindab riske oma varade parima säilimise huvides ja võimalikke riske oma majandustegevusega seoses. Paratamatult tuleb ette ootamatuid ja ettenägematuid sündmusi, millel võivad olla soovimatud tagajärjed.
Nende tagajärgedega tegelemisel tuleb appi LHV ettevõttekindlustus. Sellega hüvitame ettevõtte varale tekkida võivad kahjud, õnnetusjuhtumi tagajärjel saamata jäänud ärikasumi ja kolmandate isikute kahjunõuded. Nii vähendab kindlustus finantskahju tekke võimalust ja tagab ettevõtte jätkusuutlikkuse.
Kuidas maandab ärikatkemise kindlustuskaitse ettevõtte finantsriske?
Sagedasti on varale tekkinud kahju palju väiksem kui selle põhjustatud äritegevuse tõrge. Selle jaoks, et sinu ettevõte tuleks hõlpsasti toime näiteks püsikulude tasumisega ajal, mil äritegevus on katkenud, soovitame sõlmida ärikatkemise kindlustuse.
LHV ettevõttekindlustusega saad kindlustada varakahju kindlustusjuhtumi tagajärjel tekkinud
- ärikasumi vähenemise;
- üüri- ja renditulu kaotuse;
- püsikulud aja eest, mil sinu ettevõtte majandustegevus on katkenud või piiratud;
- muud kokkulepitud kulud.
Kuidas maandab vastutuskindlustus kinnisvara omamisega seotud riske?
Kinnistu ja sellel asuvate ehitiste omanikul on seadusest tulenev kohustus tagada oma hoonete ja rajatiste ohutus ning kinnistu heakord. Näiteks vastutab omanik ehitiselt selle osade, sealhulgas jääpurikate ja lume allakukkumisel tekkinud kahju eest.
Kindlustusjuhtumi korral hüvitame kolmandatelt isikutelt tulnud kahjunõuded ning nendega seotud õigusabi- ja ekspertiisikulud.
Kuidas maandada riske tööandjana?
Tööõnnetus või kutsehaigus võib tuua töötajale kaasa märkimisväärse varalise kahju. Tööandjal on töötajaga toimunud õnnetuste ja kutsehaiguste korral seadusest tulenev vastutus ning kohustus hüvitada töötajale tekkinud kahju.
Tööandja vastutuskindlustuse lepingu alusel hüvitame tööandjale esitatud kahjunõuded, mille aluseks on töötaja tööõnnetus või tal diagnoositud kutsehaigus.
Oluline teave
Teavita meid kindlustusriski võimalikust suurenemisest esimesel võimalusel. Selleks helista numbrile 699 9111 või saada e-kiri aadressile kindlustus@lhv.ee.
Kindlustusriski suurenemine on näiteks
- muudatused ettevõtte majandustegevuses,
- investeeringud uutesse varadesse,
- ehitustööd kindlustuskohas,
- muudatused töötajate arvus ja käibeprognoosis.
Omavastutus
Omavastutus on kindlustuslepingus kokkulepitud rahasumma kahjujuhtumi kohta, mis jääb sinu kui kindlustusvõtja kanda.
Juhul, kui kindlustatud ese on kahjustunud või hävinud mitme kindlustusjuhtumi tagajärjel, arvestatakse omavastutus iga kindlustusjuhtumi kohta eraldi.
Kõikide ühe ja sama ootamatu ning ettenägematu sündmuse tagajärjel tekkinud kahjude, sealhulgas nendest tulenevate nõuete suhtes arvestatakse ühte, suurimat omavastutust.
- Varakindlustuse omavastutus on üldjuhul 500 eurot.
- Ärikatkemise kindlustuse omavastutuseks on ooteaeg, mis on enamasti esimesed 72 tundi alates kindlustusjuhtumi algusest.
- Tegevuse ja tööandja vastutuskindlustuse omavastutus on üldjuhul 500 eurot.
- Õigusabikulude puhul omavastutust ei rakendata.
Omavastutuse summa tasub mõelda läbi, hinnates oma ettevõtte finantsvõimekust. Üldiselt kehtib reegel, et mida suurem on omavastutus, seda väiksem on kindlustusmakse.
Kahjuabi ja ennetamine
Vara- ja ärikatkemise kindlustusjuhtumi korral hüvitame põhjendatud kahju ärahoidmise ja vähendamise kulud isegi juhul, kui need ei andnud soovitud tulemust. Hüvitispiir on 10% kindlustatud eseme kindlustussummast, kuid mitte üle 300 000 euro.
Kui kulude summa ületab kindlustatud eseme kindlustussumma, hüvitame eraldi need lisakulud kuni 100 000 euro ulatuses kindlustusjuhtumi kohta.
Hüvitame sinu ettevõtte vastu esitatud kahjunõuetega seotud õigusabikulud ka juhul, kui nõue osutub hiljem alusetuks. Omavastutust me õigusabikuludele ei rakenda.
Esmase abi saamiseks helista LHV kahjuabi numbrile 680 1122.
Kui sul kohest abi vaja ei ole, siis teavita meid kahjujuhtumist või võimalikust nõudest kolmandatelt isikutelt esimesel võimalusel. Selleks saada kahjuteade meie kodulehel, helista numbrile 680 1122 või kirjuta e-kiri aadressile kahjud@lhv.ee.
Küsi pakkumist
Aitäh.
Võtame sinuga peagi ühendust.
Küsi nõu
Helista 699 9111 E–R 9–17 või kirjuta kindlustus@lhv.ee
Teata kahjust
Helista 680 1122 või kirjuta kahjud@lhv.ee
Kahjuabi
Kahjuabi kutsumiseks helista ööpäevaringselt 680 1122