Liigu edasi põhisisu juurde

LHV ei toeta Internet Exploreri kasutamist, et kaitsta sind viiruste, pettuste ja teiste ohtude eest. Võid meie veebilehte Internet Exploreriga edasi kasutada, kuid palun arvesta, et kõik ei pruugi ootuspäraselt töötada. Palun kasuta internetipanka sisenemiseks ühte neist tasuta veebilehitsejatest: Chrome, Firefox või Edge.

LHV Pensionifond XL

10%
-10%
10%
10 aasta netotootlus
4
1
7
Riskiklass
19,70%
0%
100%
Investeerib Eestisse
24749
Investorite arv

Sobib kui

  • sul on pensionini jäänud üle 15 aasta,
  • oled valmis riskima keskmisest rohkem,
  • sa soovid kasvatada pensioniks kogutud raha pika aja jooksul.
Selle fondiga on seotud tehing, mis jõustub
Vaata pooleliolevaid tehinguid
Minu portfellis
~
Sissemaksed suunduvad siia
Osakute kogus
Soetushind
Osaku NAV
Kasum/kahjum
Kasum/kahjum
Väärtus kokku

Suurema aktsiaosakaaluga XL

  • XL on LHV kõige äkilisem aktiivselt juhitud pensionifond. See tähendab, et XL investeerib aktsiaturgudele rohkem kui ükski teine LHV aktiivne fond.
  • Kuigi XL tohib paigutada aktsiaturgudele kõik oma varad, eelistame hajutada fondi investeeringuid mitme varaklassi – kinnisvara, erakapitalifondide ja börsiväliste võlakirjade – vahel.
  • XL on juhitud aktiivselt, tänu millele on riskid juhitud ja koguja raha hoitud. Meie investeerimistiim teeb otsuseid põhjaliku analüüsi tulemusena ja majandusolukorrast lähtudes.
...

Kristo Oidermaa

LHV fondijuht

„Fondi XL aktsiaportfelli kokkupanemisele oleme lähenenud temaatiliselt ja valinud välja sektorid, mis on alati pakkunud kiire inflatsiooni ajal head tootlust.“

Turu ülevaade

Suurimad investeeringud

Andmed on toodud 29.02.2024 seisuga

Suurimad investeeringud
German Treasury Bill 1% 15/08/20245,89%
German Treasury Bill 16/10/20245,20%
France Government 2.25% 25/05/20244,14%
France Treasury Bill 30/10/20244,07%
ZKB Gold ETF3,79%
Axcel VI3,41%
AMUNDI EURO STOXX BANKS UCITS ETF2,95%
iShares Gold Producers UCITS ETF2,80%
East Capital Baltic Property Fund III2,15%
Investindustrial VII L.P.2,10%

Suurimad Eesti investeeringud

Suurimad Eesti investeeringud
East Capital Baltic Property Fund III2,15%
Luminor 7.75% 08/06/20271,66%
Baltic Horizon Fund 08/05/281,52%

Varaklassid

Andmed on toodud 29.02.2024 seisuga.

Fondi info

Fondi info
Fondi maht (seisuga 29.02.2024)244 651 130,27 €
FondivalitsejaLHV Varahaldus
Omaosalus fondis530 000 osakut
Depootasu määr0.0427% (maksab LHV)
DepositooriumAS SEB Pank

Sisenemistasu: 0%

Väljumistasu: 0%

Valitsemistasu: 0,6120%

Edukustasu: Edukustasu on 20% fondi tootluse ja võrdlusindeksi positiivsest vahest ning maksimaalselt 2% aastas fondimahust. Edukustasu 2021. a 0,28%.

Jooksvad tasud (sh valitsemistasu): 1,22%

Jooksvate tasude näitaja on hinnanguline, baseerudes kehtival valitsemistasul ning kõigi teiste arvestusse minevate kulude 2023. aasta tasemel. Jooksvate tasude suurus võib aastati varieeruda.

Märts 2024: Kuld ja energiametallid andsid tugeva positiivse panuse

Kristo Oidermaa ja Romet Enok, fondijuhid

Turud jätkasid märtsis tõusmist, kuigi juba madalamas tempos võrreldes eelmiste kuudega. Ameerika Ühendriikide S&P 500 indeks kallines kuuga dollarites mõõdetuna 3,1% ja Euroopa Euro Stoxx 50 indeks eurodes mõõdetuna 4,3%. Arenevad turud kogusid kuuga väärtust dollarites mõõdetuna 2,2%, kusjuures turu suurima liikme Hiina kasv aeglustus võrreldes eelmise kuuga 0,9%-le. Baltikumi OMX Baltic Benchmarki indeks langes kuuga ligikaudu 2,5%.

Märtsis suurendasime oma positsioone energeetikasektoris, kus näeme alainvesteerituse tõttu häid võimalusi. Kuu jooksul andsid fondi tootlusse aktsiapositsioonidest suurima panuse kulla- ja energiametallide positsioonid, mis kallinesid vahemikus 6–24%.

Näeme edasivaatavalt endiselt head potentsiaali oma maavaradega seotud investeeringutes, mida toetab sektori struktuurne alapakkumine.

Era- ja riskikapitalitehingute poolelt oli märts rahulikum kuu, mis ei tähendanud aga turutegijatele sellegipoolest puhkust. Riskikapitalifondi Tera Fund II portfellis olev küberturvalisusega tegelev idufirma BotGuard kaasas 12 miljonit eurot A-seeria ringis, mida juhtis MMC Ventures. Varasematest investoritest osalesid nii Tera ja Expeditionsi fond kui ka ingelinvestorid. Investeering annab tõuke BotGuardi tehnoloogia edasiarendamisele, võimaldab värvata meeskonda talente ja liikuda globaalsetele turgudele. Ettevõte on välja töötanud pilvepõhise lahenduse, mis aitab veebisaidi omanikul võidelda pahatahtlike tarkvararobotite ehk bottidega, samal ajal vähendades omaniku halduskulusid, ning kaitsta oma taristut.

Veebruar 2024: aktsiaturgudel jätkus tugev tõus

Kristo Oidermaa ja Romet Enok, fondijuhid

Veebruaris püsisid turud tõusulainel. Ameerika Ühendriikide S&P 500 indeks kallines kuuga dollarites mõõdetuna 5,2% ja Euroopa Euro Stoxx 50 eurodes mõõdetuna 5%. Sama suund oli arenevatel turgudel: indeks MSCI EM kerkis kuuga dollarites 4,6%. Sealset kasvu vedas suuresti Hiina, mis tõusis pärast pikki langusi kuu jooksul dollarites mõõdetuna 8,4%. Baltikumi OMX Baltic Benchmarki indeks lõpetas veebruari väikese langusega: –1,3%.

Kuu jooksul aktsiaportfellides suuremaid tehinguid ei tehtud. Kõige rohkem aitasid tootluse teenimisele meie portfellides kaasa Euroopa pankade indeks, mis kallines ligikaudu 3%, ja Rootsi ettevõte Lifco, mille väärtus kasvas ligikaudu 8%. Allapoole vedasid tootlust väärismetallide investeeringud, mis odavnesid vahemikus 4…12%. Näeme jätkuvalt head potentsiaali portfelli maavaradega seotud positsioonides, mida toetab sektori struktuurne alapakkumine.

Veebruaris teatas East Capital Real Estate’i fond, et omandab Tallinna külje all Tänassilmas asuva logistikapargi, kus on üüritavat pinda ligikaudu 40 000 ruutmeetrit. Tehingu maht on 42 miljonit eurot, mis on Eesti logistikahoonete müügituru läbi aegade kõige kõrgema väärtusega tehing. Kompleksis on kümme üürnikku, kelle hulka kuuluvad DSV Estonia AS ja Humana Sorteerimiskeskus OÜ. Logistikapark on fondi kümnes ja ühtlasi viimane varaobjekt.

Baltic Horizon Fund teatas suuremahulise ja pikaajalise laenulepingu sõlmimisest Leedus. Tehing tähendab, et ettevõte on kindlustanud suure osa vahenditest, millega maksta tagasi 2023. aasta mais väljastatud võlakirjadega võetud kohustus. Ettevõte maksis esimese osa võlakirjadest meile tagasi juba mullu ja nüüd kaasatud raha viib ettevõtte märkimisväärselt lähemale järgmise osa tagasi maksmisele. Fond on teeninud võlakirjadelt intressi väärtuses euribor + 8%, millele lisanduvad varasema lunastuse preemiamaksed.

Jaanuar 2024: arenenud riikide aktsiaturgudel jätkus tõusulaine

Kristo Oidermaa ja Romet Enok, fondijuhid

Jaanuarikuu oli arenenud turgudel positiivne. Ameerika Ühendriikide S&P 500 indeks tõusis dollarites 1,6% ja Euroopa Euro Stoxx 50 eurodes mõõdetuna 2,9%. Arenevatel turgudel oli pilt negatiivsem: üldisem indeks odavnes dollarites 4,7%. Seda vedas allapoole peamiselt Hiina (dollarites mõõdetuna langes kuuga 10,6%), kus sentiment on jätkuvalt kehv. Baltikumi OMX Baltic Benchmarki indeks jaanuaris peaaegu ei muutunud.

Kuu jooksul müüsime pensionifondidest ära uraanihinda peegeldavad Yellow Cake’i aktsiad ja suurendasime oma positsiooni kaevandusettevõttes Glencore. Jaanuari tootlusse andiski tugevama panuse Yellow Cake, mille aktsia tõusis 17%, ja Ameerika Ühendriikide meditsiiniettevõte Stryker, mis kallines 14%. Enim jäid miinusesse meie kullakaevandusettevõtted, mis odavnesid vahemikus 9…12%.

Seoses ärevate aegadega majanduses ja geopoliitikas näeme häid võimalusi endiselt toormetega seotud positsioonides. Seda toetab ka sektori laiem alapakkumine.

Jaanuaris sõlmis erakapitalifond Investindustrial lepingu, et omandada 70% ettevõttest Fassi. Itaalia juurtega pereettevõtte hinnanguliseks väärtuseks kujunes rohkem kui 700 miljonit eurot. Fassi toodab tõsteseadmeid maantee- ja maastikusõidukitele, mida kasutatakse metsanduses, taaskasutuses, teede puhastamisel, jäätmekäitluses ja ehituses. Ettevõtte peamised eksporditurud on Prantsusmaa ja Saksamaa, mis moodustavad peaaegu kolmandiku koguturust ning koos Euroopa Liidu teiste liikmesriikidega on nende osakaal 40% juures. Fassil on oma segmendis Euroopas korralik positsioon ja plaan on seda tugevdada nii Ameerika Ühendriikides kui ka mujal maailmas.

Võlakirjaportfellis allkirjastasime muudatused Sunly väärtpaberite tingimustes. Pärast meie fondide investeeringu tegemist 2020. aasta sügisel on ettevõte kiiresti kasvanud ja selle rahastamiseks on kaasatud ka suures mahus lisakapitali investoritelt. Nüüd leppisime kokku muudatustes, mille alusel muu hulgas makstakse meie võlakirjad tagasi plaanitust varem ehk selle aasta septembri lõpuks. Seni teenib võlakiri edasi 8% intressitootlust.

Uued rekordid aktsiaturgudel
Andres Viisemann, LHV pensionifondide juht

Maailma suurimatel aktsiaturgudel on jätkunud möödunud aasta oktoobris alanud tõusutrend, tehes läbi uue kiirenduse ja saavutades sellega uued rekordilised tasemed. Minu jaoks on üleilmsetel aktsiaturgudel aga kõige suuremaks sündmuseks olnud Jaapani aktsiaturge kajastava Nikkei 225 indeksi võimas tõus.

Kas teadsid, et sarnaselt investeerib ka LHV III samba fond Aktiivne III?

Vaata lisaks

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon