LHV blogi
Pangandus

Mis on nimemakse ja miks seda kasutada?

6. august 2020LHV

Sel kevadel jõudis kõikide Eesti suuremate pankade mobiiliäppi nimemakse lahendus, mis võimaldab makseid teha vaid saaja telefoninumbri alusel.

Teate küll seda tüütut teekonda, kui sõbrale oleks vaja kiiresti makse teha, aga kontonumbrit ei tea. Ja kui sõber lõpuks kontonumbri saadab, tuleb see copy-paste meetodil veel maksekorraldusele transportida.

Sel kevadel valmis pankadel ühine nimemakse lahendus, mida kasutades piisab, kui tead pika kontonumbri asemel saaja telefoninumbrit. Eelduseks on, et nii saaja kui saatja oleksid nimemakse teenusega liitunud. Kui valitud saaja on oma telefoninumbri nimemakse lahendusega sidunud, täidetakse maksekorraldus automaatselt vajalike andmetega ning sinul jääb üle vaid makse kinnitada.

Nimemakse kasutamiseks tuleb esmalt siduda panga mobiiliäpis enda telefoninumber soovitud kontonumbriga. Esmakordseks telefoninumbri sidumiseks pangakontoga peab omama numbrile füüsilist ligipääsu, et kinnitada SMS-iga saabuv kontrollkood – see tõendab, et sinu sisestatud telefoninumber ikka sulle kuulub.

Seejärel tuleb anda äpile ligipääs oma telefoniraamatule. Ligipääs on vajalik selleks, et makset tehes saaksid juba LHV mobiiliäpis saaja oma telefonikontaktide hulgast leida.

Kui selgub, et valitud makse saaja pole veel nimemakse teenusega liitunud, saad LHV mobiiliäpis saata talle kutse nimemaksega liitumiseks.

Nimemakseid töödeldakse võimalusel alati välkmaksena ja raha laekub saajale sel juhul vaid loetud sekundite jooksul. Teenusega saavad liituda nii eraisikud kui juriidilised isikud, kuid oluline on teada, et üks number ei saa seotud olla mitme pangakontoga. Kui oled aktiveerinud nimemakse teenuse mitmes pangas või mitme kontoga, siis jääb kehtima kõige viimasena seotud konto.

Miks ikkagi nimemakse teenusega liituda? Märksõnaks on mugavus. Kui sinu telefoniraamatus olevad inimesed on teenusega liitunud, saate vajadusel ülekandeid teha kiiresti telefoninumbri alusel ilma kontonumbrit küsimata ja kopeerimata. Ei tea ju ette, millisele sõbrale ülekande tegemise vajadus võib tekkida ja on äärmiselt mugav, kui selle tegemiseks piisab vaid telefoninumbrist.

Nimemakse teenus on loodud koostöös Läti Keskpangaga, kes haldab turvaliselt nii Eesti kui Läti pangaklientide telefoni- ja kontonumbrite registrit. Eestis on teenusega liitunud lisaks LHV-le ka Swedbank, SEB ja Coop Pank.

Loe lähemalt