Liigu edasi põhisisu juurde

LHV ei toeta Internet Exploreri kasutamist, et kaitsta sind viiruste, pettuste ja teiste ohtude eest. Võid meie veebilehte Internet Exploreriga edasi kasutada, kuid palun arvesta, et kõik ei pruugi ootuspäraselt töötada. Palun kasuta internetipanka sisenemiseks ühte neist tasuta veebilehitsejatest: Chrome, Firefox või Edge.

Kuidas nimemakset alustada?

  • Alusta mobiiliäpis makse.

  • Vali oma telefoniraamatust number või sisesta see käsitsi.

  • Saaja nimi ja pangakonto number lisatakse maksekorraldusele automaatselt. Kui makse saaja pole nimemakse teenusega liitunud, võid talle saata kutse LHV pangas nimemaksega liitumiseks.

Kuidas nimemakset vastu võtta?

  • Seo mobiiliäpi seadetes oma telefoninumber soovitud arvelduskontoga ja nõustu andmete edastamisega.

  • Sulle saabub kontrollkood SMS-sõnumiga. See tõendab, et sinu sisestatud telefoninumber kuulub sulle.

  • Seejärel saad makseid vastu võtta oma kontoga seotud telefoninumbri alusel. Maksja jaoks täidetakse maksekorralduse vorm telefoninumbri põhjal automaatselt saaja nime ja kontonumbriga.

Nimemakse on makse, mille teed saaja telefoninumbri alusel. Nimemakse saad teha nii eraisikule kui ka juriidilisele isikule.

Nimemakse algata LHV mobiiliäpis nagu tavamakse. Kui annad äpile ligipääsu oma telefoniraamatule, saad valida saaja mugavalt oma telefonisse salvestatud kontaktide seast.

Hea teada! Kui makse saaja on juba liitunud nimemakse teenusega, ilmub tema nime ja pangakonto number maksekorraldusele automaatselt.

Nimemakse saad teha igale eraisikule ja juriidilisele isikule. Kui ta ei ole veel teenust kasutama hakanud, on sul võimalus saata talle LHV mobiiliäpis liitumiskutse.

Jah, selleks seo oma ettevõtte mobiiltelefoni number ettevõtte kontoga. Pea meeles, et üks telefoninumber tohib olla nimemakse tegemiseks seotud ainult ühe kontoga. Kehtima jääb kõige viimasena loodud seos.

Ei, üks telefoninumber saab korraga viidata ainult ühele pangakontole. Kui sul on LHV-s mitu kontot, aga üksainus mobiiltelefoni number, siis vali teenusega liitudes konto, kuhu soovid saada laekumisi.

Su telefoninumber saab korraga viidata ainult ühele pangakontole. Kui oled aktiveerinud nimemakse teenuse mitmes pangas sama mobiiltelefoni numbriga, siis jääb kehtima kõige viimasena tehtud seostamine.

See ei sega nimemakse tegemist. LHV-s saad ühe ja sama pangakontoga siduda nimemakse tegemiseks nii palju telefoninumbreid, kui soovid. Ainus piirang on telefoninumbri võimekus võtta vastu SMS-e, kuna telefonile saadetakse makse tegemiseks turvakood.

Nimemakse jaoks saad kasutada iga riigi telefoninumbrit, mis on võimeline vastu võtma ja näitama SMS-sõnumeid.

Ei, nimemakse töötab kõigi pankade vahel, kes on liitunud Läti Keskpanga hallatava teenusega Proxy Registry Instant Links. Praegu on selle teenusega liitunud Eesti ja Läti suurimad pangad. Vaata liitunud pankade nimekirja

Jah, nimemakse töötab kõigi pankade vahel, kes on liitunud Läti Keskpanga hallatava teenusega Proxy Registry Instant Links. Praegu on selle teenusega liitunud Eesti ja Läti suurimad pangad. Vaata liitunud pankade nimekirja

Nimemaksele kehtivad tavalised ülekannete limiidid ja õigused.

Telefoninumbri ja pangakonto seose saad mobiiliäpis ise kustutada.

Jah, see on võimalik. Ise saab nimemakse teenusega liituda vähemalt 13-aastane nooruk, nooremal saab seda teha lapse konto ligipääsuõigusega lapsevanem või eestkostja. Selleks peab täiskasvanu logima sisse LHV mobiiliäppi ja siduma seal lapse konto tema telefoninumbriga.

Ligipääsu küsime selleks, et saaksid valida makse saaja telefoninumbri mugavalt oma telefoni kontaktide hulgast. Nimemakse tegemiseks edastame registrile ainult sinu valitud kontakti telefoninumbri. Kõik muud andmed jäävad sinu seadmesse ja neid ei näe LHV ega nimemakse registri haldaja.

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon