LHV blogi
Investor/Rahatarkus

Kuidas aktsiad teisest pangast LHV-sse üle tuua

5. august 2021LHV

Teatavasti pakub LHV Pank Eesti investoritele parimat terviklikku investeerimisteenust, mille hulka kuuluvad lisaks alustajatele mõeldud Kasvukontole ja kogenud kauplejaile mõeldud LHV Traderi ka pankadest madalaimad teenustasud Balti turgude ja välisturgude väärtpaberitega. See on ka põhjus, miks LHV-lt on sageli uuritud, kuidas väärtpabereid teisest pangast LHV Panka üle kolida. Tegelikult on see vaid kättevõtmise asi ja väärtpaberite ületoomine pole liiga keeruline.

Lihtsaim viis väärtpaberi ületoomiseks on kasutada makseta väärtpaberikannet. See tähendab, et sisuliselt klient ostab enda kontole väärtpaberid iseenda kontolt teises pangas, kuid nende eest raha maksmata.

Makseta väärtpaberikande kasutamiseks tuleb esmalt täita kande korraldus LHV internetipangas ja seejärel samade andmetega korraldus pangas, kust väärtpaberid üle tuuakse. Detailne juhend selleks on leitav LHV kodulehelt. Tähtis on silmas pidada just eelpool toodud järjekorda ning seda, et kontonumbrid, väärtpaberi tunnus, kuupäev ja soetushind klapiksid mõlemas pangas esitatud korraldustel.

Terve portfelli ületoomiseks makseta väärtpaberikannete abil tuleb see protsess läbida iga väärtpaberi kohta eraldi. Seda saab kasutada nii Balti kui ka välisturgudelt ostetud väärtpaberite korral.

Balti aktsiate portfelli ületoomiseks on võimalik kasutada ka teist moodust ehk terve portfelli ületoomist kontohalduri vahetamise teel. Selleks tuleks pöörduda LHV klienditoe või kliendikontori poole. Täites avaldused ja andes allkirjad, saab siis juba ootama jääda, kuni pangad omavahel kogu kontohalduri vahetuse toimingud kliendi eest lõpule viivad.

Nagu eelpool kirjeldatud, ei ole väärtpaberite asukoha vahetamine sugugi nii keerline, kui vahel kardetakse. Soodsamate teenustasude ja parema teeninduse nimel tasub huvi korral see protseduur ette võtta.