LHV Pensionifond M
Aktiivne juhtimine
10%
-10%
10%
10 aasta netotootlus
2
1
7
Riskiklass
36,61%
0%
100%
Investeerib Eestisse
10741
Investorite arv

Sobib kui

  • sul on pensionini jäänud 3-10 aastat,
  • oled mõõduka riskitaluvusega,
  • sinu eesmärgiks on stabiilselt kasvatada pensioniks kogutud raha pika aja jooksul.
Selle fondiga on seotud tehing, mis jõustub
Vaata pooleliolevaid tehinguid
Minu portfellis
~
Sissemaksed suunduvad siia
Osakute kogus
Soetushind
Osaku NAV
Kasum/kahjum
Kasum/kahjum
Väärtus kokku

Strateegia

Fond eelistab vara investeerimisel rahavoogu pakkuvaid varasid ja võimalusel kohalikku turgu, tehes mh vähemlikviidseid erakapitali- ja kinnisvarainvesteeringuid. Investeeringuid tehakse valdavalt kohalikus valuutas, otse aktsiatesse võib investeerida kuni 75% fondi varast. Fondi pikaajaliselt eelistatuim varaklass on kinnisvarainvesteeringud.

Tootlus
Algusest
...
Jooksev aasta
...
Jooksev kuu
...
...
Fondi tootlus on esitatud puhastootlusena, millest on maha arvestatud kõik tasud.

Suurimad investeeringud

Andmed on toodud 31.10.2021 seisuga

Suurimad investeeringud
France Government 2.25% 25/10/227,25%
German Government 1.5% 04/09/226,15%
EfTEN Kinnisvarafond4,23%
Luminor 0.792% 03/12/244,11%
ZKB Gold ETF3,88%
Riigi Kinnisvara 1.61% 09/06/273,57%
German Treasury Bill 23/02/20222,44%
SG Capital Partners Fund 12,35%
Eastnine 08/07/242,27%
German Treasury Bill 18/05/20222,25%

Suurimad Eesti investeeringud

Suurimad Eesti investeeringud
EfTEN Kinnisvarafond4,23%
Luminor 0.792% 03/12/244,11%
Riigi Kinnisvara 1.61% 09/06/273,57%

Varaklassid

Andmed on toodud 31.10.2021 seisuga.

Fondi info

Fondi info
Fondi maht (seisuga 31.10.2021)106 897 308,93 €
FondivalitsejaAS LHV Varahaldus
Omaosalus fondis400 000 osakut
Depootasu määr0,0576% (maksab LHV)
DepositooriumAS SEB Pank

Sisenemistasu: 0%

Väljumistasu: 0%

Valitsemistasu: 0,576%

Edukustasu: 20% aastas mis tahes tootlusest, mille fond saavutab üle Eesti sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa laekumise aastase kasvu alates eelmise kalendriaasta viimasest kuupäevast.

Jooksvad tasud (sh valitsemistasu): 0,86%

Jooksvate tasude näitaja on hinnanguline, baseerudes kehtival valitsemistasul ning kõigi teiste arvestusse minevate kulude 2020. aasta tasemel. Jooksvate tasude suurus võib aastati varieeruda.

Oktoober 2021: soetasime Eckerö võlakirju

Kristo Oidermaa ja Romet Enok, fondijuhid

Oktoobrikuu tõi suuremale osale maailma börsidest kaasa märkimisväärse tõusu. Eurodes mõõdetuna kerkis üleilmne indeks MSCI World kuuga 5,8%, USA börsiindeks S&P 500 lausa 7,2%, Euroopa Stoxx 50 tõus oli 5,1% ja arenevaid turge peegeldav indeks MSCI Emerging Markets kerkis 1,2%.

Teistest erines Jaapani Nikkei indeks, mis küll eurodes mõõdetuna langes 3,9%, kuid tuleb meeles pidada, et see oli septembrikuus olnud üks väheseid tõusjaid. Kohalikud börsid olid oktoobris samuti kasvulainel, kuid mõnevõrra tagasihoidlikumas tempos: Tallinna börs tõusis 1,4%, Riia börs 0,4% ja Vilniuse börs 2%.

Kohalik erakapitaliettevõte BaltCap teatas, et nende taristuinvesteeringutele keskenduv fond BaltCap Infrastructure Fund osaleb uues ja suuremahulises investeeringus, mille toel hakatakse Vilniusse rajama 85 000 ruutmeetri suurust multifunktsionaalset spordikompleksi. Projekt viiakse ellu koostöös Leedu Haridus-, Teadus- ja Spordiministeeriumi ning Vilniuse Linnavalitsusega. See on seni Baltikumi suurim avaliku ja erasektori koostööprojekt.

Võlakirjaportfellis lisasime investeeringute hulka laevandusettevõtte Eckerö. Kompanii laenas raha viieks aastaks, maksab selle eest intressi 7% üle Euribori ja võlakirja tagatiseks on reisilaev Finlandia. Tegu on ettevõtte esimese võlakirjaemissiooniga.

Euroopa võlakirjaturgudel laiemalt oli taas nõrk kuu ja aasta algusest on turg langenud ligikaudu 3%. Pikaajalised riigivõlakirjad on loomulikult odavnenud rohkemgi, mistõttu hoidume sellest varaklassist endiselt täielikult. Selle asemel jätkame tööd Eesti ja Baltikumi ettevõtetega, pannes kokku avaliku turu väliseid instrumente.

September 2021: omandasime osaluse Ameerika Ühendriikide finantsettevõttes

Kristo Oidermaa ja Romet Enok, fondijuhid

Septembrikuu tõi endaga kaasa euro tugevnemise USA dollari vastu, ehkki maailma börsid enamasti langesid. Paljude indeksite väärtus vähenes: üleilmne indeks MSCI World kahanes eurodes mõõdetuna 2,4%, USA börsi peegeldav indeks S&P 500 eurodes 2,8%, Euroopa Stoxx 50 indeks 3,4% ja arenevate turgude indeks MSCI Emerging Markets eurodes mõõdetuna 2,3%.

Selgelt erines teistest Jaapani Nikkei indeks, mis kasvas kuu jooksul 5,6%. Baltimaade börside tulemused olid üpris erinevad. Kui Tallinna ja Vilniuse börs langesid kuu jooksul vastavalt 3,4% ja 7%, siis Riia börs jäi peaaegu eelmise kuu tasemele, tõustes 0,1%.

Nägime esimest korda sellel aastal aktsiaturgudel tugevamat müügisurvet, mis tõi suuremad indeksid kuu teises pooles ligikaudu 5% võrra madalamale. Languse taga oli kasvav inflatsioonisurve toormeturgudel, eelkõige energiasektoris, kus on nii Euroopat kui ka kogu maailma tabanud energiasaaduste ulatuslik puudujääk. Ebakindlust lisasid uudised Hiinast, sest seal muutus maksevõimetuks üks suurimaid kinnisvaraarendajaid Evergrande Group.

Uue investeeringuna allkirjastasime dokumendid, et omandada osalus Ameerika Ühendriikide finantsettevõttes QSCS. See ei ole pank, ent ettevõtte toimimisviis on panga omaga mõneti võrreldav: investorite raha kõrval kaasatakse soodsalt raha USA valitsuse garanteeritud võlakirjadega. Selliselt koondatud raha laenatakse välja eelkõige ettevõtetele, mida pangad peamiselt oma õigusnõuete tõttu ei rahasta. Sellised on teenusepõhised (näiteks meditsiinivaldkonnast) ja tehnoloogiaettevõtted ning tehakse allutatud / osaluseks konverteeritavaid tehinguid. QSCS-i oluline väärtus seisneb omandatud litsentsis, mis võimaldab kaasata odavat raha Ameerika Ühendriikide valitsuse garantiiga ja seega teenida investoritele intressitulu.

August 2021: soetasime Lasnamäel tootmishoone

Kristo Oidermaa ja Romet Enok, fondijuhid

Augustis jätkasid maailma börsid tõusulainel. Üleilmne indeks MSCI World tõusis eurodes mõõdetuna 3%, USA börsi järgiv indeks S&P 500 kerkis eurodes mõõdetuna 3,4%, Euroopat peegeldav Euro Stoxx 50 kallines 2,6% ja Jaapani Nikkei indeks kerkis eurodes mõõdetuna 3,2%.

Sarnases tempos liikusid ka arenevad turud: MSCI Emerging Marketsi indeks näitas kuu jooksul eurodes mõõdetuna 2,9% kasvu. Tublisti tõusid kohalikud Baltimaade börsid, mille esirinnas oli augustis Tallinna börs, kasvades tervenisti 12,9% võrra. Riia ja Vilniuse börs kerkisid üpris sarnases tempos, vastavalt 4,1% ja 4%.

Augustikuus omandasid LHV pensionifondid Tallinnas Lasnamäel asuva tootmishoone, et teenida selle omamisest pikaajalist üüritulu. Aadressil Taevakivi 3/5 asuv tootmishoone on ehitatud mitmes etapis aastatel 2006–2012 ja selles on üüritavat pinda u 10 000 m2. Kogu hoone on antud pikaajalise lepingu alusel üürile Põhjamaade taustaga ettevõttele Plastone OÜ, mis toodab meditsiini-, elektri- ja elektroonikavaldkonna ettevõtetele plasttarvikuid.

Peale Lasnamäel paikneva tootmishoone kuuluvad LHV pensionifondidele Tallinna kesklinnas asuv Valge Maja büroohoone, Tallinna Tehnikaülikooli teaduslinnakus paiknev Microsofti kontorihoone, Jüri aleviku kolm stockoffice’i-tüüpi ärihoonet ja 127 üürikorterit Põhja-Tallinna linnaosas, mis kannavad Lumi Kodude nime. Tallinnas Mustamäe teel valmivad pensionifondidel 2021. aasta lõpus veel 164 üürikorterit.

Väljastpoolt börse lisandus augustis fondi portfelli veel otseinvesteeringuna osalus Suurbritannias tegevust alustavas Bank Northis. Panga eesmärgiks on seatud keskenduda laenamisele väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele, mis tegutsevad väljaspool Londonit. Asutajatel on pikk panganduskogemus ning nende kõrval on panga investoriteks kohalikud ettevõtjad ja ettevõtted.

Möödunud kuul lõppes üks meie suurimaid investeeringuid, kui Transpordi Varahaldus lunastas enne tähtaega oma võlakirjad. Need pakkusid fondile võlakirjaturgudega võrreldes atraktiivset tootlust. Edaspidi, uusi õigusnõudeid arvestades, keskendume suurema oodatava tootlusega investeeringutele.

Mis siis, kui inflatsioon ei olegi ajutine?
Andres Viisemann, LHV pensionifondide juht

Oktoober oli aktsiaturgudel hea kuu, mis tähendas üleilmse indeksi MSCI World puhul eurodes mõõdetuna 5,8% kasvu. USA suurimate ettevõtete aktsiaid koondav S&P 500 indeks kallines lausa 7,2%, jõudes kuu lõpuks uuele rekordtasemele. Euroopa suurettevõtete aktsiaid järgiva Stoxx 50 indeksi väärtus kerkis 5,0%. Arenevate turgude ettevõtete väärtus suurenes samuti, kuid mõnevõrra tagasihoidlikumalt: 1,2%.