LHV blogi
Majandus

Paadimüük kasvas kriisi ajal hüppeliselt

10. august 2020LHV

Kevadel saabunud koroonakriis on õitsele löönud paadimüügi. Maanteeameti statistika kohaselt on tänavu juunis ja juulis uusi veesõidukeid registreeritud mullusest lausa 50% enam.

Pandeemiast tulenenud reisipiirangud ja saabunud suvi käivitasid Eestis märkimisväärse paadibuumi. Liiklusregistri andmete põhjal registreeriti veesõidukeid käesoleva aasta juuni ja juuliga 570, mida on mullusest 153 võrra enam. Kusjuures eriti suurt tõusu on näha just uute veesõidukite puhul – kahe suvekuuga registreeriti uusi jette ja väikelaevu mullusest lausa 50% enam ehk 219 asemel 327.

Markantne kasv väikelaevade liisimisel peegeldub ka LHV numbrites, kes on alates aasta algusest finantseerinud veesõidukeid pea 3 miljoni euro väärtuses.

„Suurem osa eestlastest on suve kodumaal veetnud ning see on paadimüüjatele rõõmu valmistanud, sest välismaistel vetel seilamise asemel hakati otsima võimalusi Eestis puhkamiseks. LHV väikelaevade finantseerimise mahud on võrreldes läinud aasta juuni ja juuliga kasvanud ligi 400%. Suurema osa liisitud veesõidukitest moodustavad erinevad mootorpaadid, aga ka jahid,“ lausus LHV liisingu osakonna juht Erki Link.

„Väikelaeva soetamine liisingu abil tagab mõistlikus suuruses igakuised maksed. Võrreldes puhkustele kulutatud rahaga võib paadi omamine olla vägagi taskukohane ja nii saab mugavalt avastada mitmeid seninägemata kohti ka kodumaal,“ lisas Link.