LHV blogi
Rahatarkus/Pangandus/Ärikultuur

„Osta kohe, maksa hiljem“ võimalus on populaarsem kui kunagi varem

02. mai 2024LHV

Ostlejate harjumused ja eelistused veebipoodides on pidevas muutumises. Need e-kaupmehed, kes hoiavad end uusimate trendidega kursis ning vastavad klientide ootustele, saavad ka konkurentsieelise ning võivad uuendustest suurt kasu lõigata.

Osta kohe, maksa hiljem“ ehk buy now, pay later (BNPL) on viimaste aastate jooksul tohutult populaarsust kogunud maksevõimalus. Hea meel on teada anda, et nüüd on see lahendus saadaval ka kõikidele LHV kaupmeestest klientidele LHV osamaksena.

Kiiresti kasvanud hindade ja intressimäärade ning sellega kaasneva majandusliku ebakindluse taustal on tõusnud võimalus kaup kohe kätte saada, ent selle eest hiljem tasuda populaarseks alternatiiviks tavapärase järelmaksu kõrval. FIS Global Payments Report 2024 andmetel moodustas buy now, pay later makseviis mullu 5% kõikidest ülemaailmsetest e-kaubanduse tehingutest ning oodatakse, et see mitmekordistub järgnevate aastate jooksul.

Osamaksete populaarsus kasvab suuresti nooremate ostlejate eestvedamisel. Peaaegu pooled Z-põlvkonna esindajad on kasutanud või plaanivad kasutada osamakse teenust järgnevatel aastatel (eMarketer). Seega e-kaupmehena, kelle üheks sihtgrupiks ja üha pealekasvavaks kliendiks on just noored, on osamakse võimaluse pakkumine vaat et kohustuslik konkurentsis püsimiseks.

Kõige populaarsem kategooria BNPL ostude jaoks on rõivad (PYMNTS). Peaaegu kaks kolmandikku (63,5%) vastanutest, kes kasutavad BNPL teenust, on soetanud just rõivaid. See tähendab, et teenust ei kasutata ainult väga kalliste ostude sooritamiseks, vaid ka väiksemate igapäevaste ostude jaoks, et oma kulutusi paremini planeerida ning hajutada.

Kuidas integreerida osamaksetega tasumise makseviis oma e-poodi?

LHV osamakse liitmine oma veebipoe külge annab võimaluse võita tagasi seisma jäänud ostukorve, tehes otsepakkumisi osamaksega tasumiseks või lausa eraldi kampaaniad, kus osamakse aitab suurema ostukorvi eest tasuda.

Tehniliselt on makseviisi integreerimine e-poega sama lihtne nagu ka pangalinkide liidestamine. LHV valmis lahendustega saad seda makseviisi oma klientidele pakkuma hakata ilma igasuguse vaevata. Tänaseks on valmislahendus olemas kõikidele suurematele e-poe platvormidele ja lisaks ka otse API-liidestuse võimalusena.

Kuidas alustada?

Kui oled juba LHV klient, siis anna meile teada makselahendused@lhv.ee ja sõlmime sinuga vastava lepingu. Kui leping on sõlmitud ja oled juba varasemalt LHV pangalinkide lahenduse enda e-poodi seadistanud, siis aktiveerub osamakse lahendus su e-poes automaatselt.

Juhul kui oled LHV klient, aga pole veel meie e-poe lahendust endale seadistanud, siis esita meile taotlus ja leiame sulle parimad lahendused.

Tutvu LHV e-kaubanduse lahendustega lähemalt