LHV blogi
Pension/Investor/Rahatarkus

Kuidas juba septembris pensioniraha investeerimiskontole saada?

22. juuli 2021LHV

Peagi jõuab kätte aeg, kui osavamad investorid saavad asuda ise oma II pensionisamba haldurina tegutsema ja pensioni investeerimiskonto ehk PIK-i kaudu investeeringuid tegema. Vaatame üle, millised sammud astuda, et juba septembris PIK aktiivselt kasutusele võtta.

Sõlmi leping

Esmalt tuleb pensionikogujal sõlmida pangaga investeerimisteenuste ja ka pensioni investeerimiskonto leping. Näiteks LHV pangas saab seda teha väga mugavalt internetipangas ja see samm võtab aega mõned minutid. Kui sõlmid lepingu enne juuli lõppu, saad tehinguid tegema hakata juba septembris.

Kanna pensionivara või osa sellest PIK-ile

Pensioni investeerimiskontole saad suunata II pensionisambasse kogunenud vara. Seda saab teha osaliselt, kuid võimalik on asuda ise juhtima ka kogu pensionivara. Samuti saab PIK-ile suunata oma II samba 2% + 4% igakuised sissemaksed. LHV internetipangas saab need valikud teha lihtsasti avaldusega PIK-i lepingu sõlmimisel. Selleks, et kontoga investeerima asuda, peaks sellel ka väiksem või suurem rahasumma olemas olema.

Soovi korral vali automaatsed investeeringud

LHV pakutav pensioni investeerimiskonto võimaldab peale tavaliste väärtpaberitehingute kasutada ka automaatset investeerimist, mille puhul teeb LHV tehingud sinu eest. Automaatse investeerimise kasutamine määra oma PIK-i lepingus.

Vali väärtpaberid, millesse soovid investeerida

See samm on kõige aeganõudvam, kuna väärtpaberite valikut ei tohiks teha uisapäisa. Aktsiate ja fondide valimisel tuleks igaühel lähtuda just tema enda eesmärkidest, riskijulgusest ja teadmistest. Vajadusel tasub küsida ka asjatundjate nõu. Valida saab nii aktsiaid kui ka näiteks börsidel kaubeldavaid indeksfonde. Näiteks automaatse investeerimise puhul LHV-s on investoril valikus 200 kõige populaarsemat instrumenti.

Esimesed ülekanded tehakse septembris

Kui eelmised sammud läbitud, on investori PIK juba septembris kasutamisvalmis. Õnneks on selleni veel aega ehk investoreil on võimalik rahulikult oma investeerimisstrateegiat viimistleda. Samas saab PIK-iga liituda igal ajal ka pärast septembrikuud.

Vaata lähemalt: lhv.ee/pik