LHV blogi
Majandus/Rahatarkus

5 põhjust, miks ettevõte võiks virtuaalkaarti kasutada

25. märts 2024LHV

1. Turvalisus

Kaardimaksed ise on täna väga turvalised ja kaardipettuseid esineb oluliselt vähem kui seda tavaliste pangaülekannete puhul. Ka tehnilises mõttes on virtuaalkaardiga maksmine väga turvaline, sest iga tehingu jaoks kasutatakse seadmega seotud numbrit ja kordumatut tehingukoodi, mis tähendab, et sinu kaardi andmeid ei salvestata kunagi sinu seadmesse ega ka teenusepakkujate serverisse.

Lisaks, kuna plastikust pangakaarti pole, jääb ära ka kaardi kaotamise või varguse oht. Tavapäraselt kehtib virtuaalkaart kolm aastat, ent soovi korral saad kaardi igal ajal mobiiliäpis või internetipangas mugavalt sulgeda ning vajadusel uue tellida.

2. Kokkuhoid

Juhul, kui vajad ettevõttele mitut pangakaarti, on virtuaalkaart suurepärane alternatiiv. Selle tellimine on tasuta, puudub ka igakuine tasu ning saad kaarti koheselt kasutamata hakata. Lisaks annad oma panuse puhtamasse ja jätkusuutlikumasse keskkonda vältides plastikut. Nii et kombineerides virtuaalkaardi LHV poolt pakutavate tasuta Euroopa maksetega saad kõige olulisemad ettevõtte rahaasjad korraldatud olematu kulu ja minimaalse jalajäljega.

3. Mugavam rahaasju hallata

Koos äriga kasvavad tavaliselt ka kulutused. Ettevõttesse tuleb värvata uusi inimesi ning võtta kasutusele uusi teenuseid. Paljude teenuste eest saad tänapäeval tasuda kaardi püsitellimusega ehk subscriptioni kaudu.

Alustavad ettevõtted kasutavad keskmiselt 27 tööriista oma töö haldamisel. Arvestades, et selliste tööriistade hinnad algavad tavaliselt 10 dollarist ja võivad jõuda mitme saja dollarini, siis võib öelda, et igakuine kulu on alustavale ettevõttele märkimisväärne.

Selleks, et hoida erinevatel püsitellimustel paremini silm peal, võid kaaluda luua oma ettevõttele täiesti eraldi konto ning liita selle külge virtuaalkaardi. Veelgi detailsemaks minnes saad tellida mitu erinevat virtuaalkaarti erinevate osakondade tarbeks. Märgime ära, et ühel isikul saab olla aktiivne üks virtuaal kaart korraga. Seega iga osakonna virtuaalkaart peaks olema seotud konkreetse osakonna eest vastutava isikuga.

Virtuaalkaart koondvaatel

4. Anna oma töötajatele rohkem vabadust

Eelneva punkti jätkuks annab virtuaalkaart hea võimaluse ettevõtte töötajatele kasutada vajadusel maksmiseks virtuaalkaarti neile arvestatud eelarve või limiitide ulatuses. Saad luua erinevatele töötajatele isiklikud virtuaalkaardid vastavate limiitidega. Näiteks Veiko IT osakonnast saab ise valida, mis tööriista ta soovib kasutada oma töö tegemiseks, sooritades ostu temale loodud ettevõtte virtuaalkaardiga. Isiklik ettevõtte virtuaalkaart on abiks ka müügimees Matile, kes on parasjagu Euroopas messil ja soovib viia potentsiaalseid kliente õhtusöögile. Ta ei pea maksma isikliku kaardiga ja hiljem raamatupidajat tüütama kuluaruandega, vaid sooritab kohe ostu ettevõtte kaardiga ning saadab raamatupidajale vaid arve.

Nii Veiko, Mati kui ka teised ettevõttega seotud isikud saavad mugavalt hakata sooritama oste kohe, kui kaart on tellitud. Virtuaalkaardiga saavad nad maksta kõikjal, kus tööalaselt vaja on.

5. Paindlikkus

Ettevõtjana soovid sa loomulikult võimalikult pikka maksetähtaega ostuarvetele ja et müügiarved saaksid kiirelt tasutud. Esitatud arvete kiiremaks laekumiseks loe kindlasti meie Linkpay lahenduse kohta, millega saad pangalingid ja kaardimakse võimaluse lisada väljastatavale müügiarvele. Sellega teed kliendile arve tasumise veelgi mugavamaks ning suurendad tõenäosust, et ta tasub arve kohe, kui selle saab.

Ostuarvete maksmise pikendamise osas soovitame tutvuda ärikliendi virtuaalse krediitkaardiga. Kui su ettevõte on juba teenuseid ja tooteid müüma hakanud ning käive on olemas, siis krediitkaart on sobilik toode raha paremaks juhtimiseks. Krediitkaart annab täiendava paindlikkuse maksta kulutuste eest kuni 40 päeva hiljem ja seda intressivabalt.

Reisides tööga seonduvalt palju ja eksootilistesse piirkondades, tasub omada igaks juhuks ka üht plastikkaarti. Nii saad olla täiesti kindel, et saad vajadusel oma rahale ligi igas olukorras.

Jälgides neid kaht rahajuhtimise nippi saad kiirendada müügitsüklit ning kasvatada oma äri veelgi kiiremini.

Muuda oma äriajamine mugavamaks kasutades virtuaalkaarti. Virtuaalkaardil kuutasu puudub ning see on kasutamiseks valmis hetkega.

Loe rohkem virtuaalkaardi kohta