LHV Pank võttis kasutusele e-tuvastuse

28. september 2018

Alates tänasest saab LHV internetipangas pangakonto avada e-tuvastuse teel. See võimaldab pangakliendiks hakata elektrooniliselt kodust lahkumata.

E-tuvastus ehk elektrooniline tuvastus on kiire ja mugav võimalus, mille abil saab täisealine eraisik teha isikutuvastuse ja avada pangakonto internetipangas. See võtab aega vaid mõne minuti ning e-tuvastust saab klient kasutada endale sobival ajal. E-tuvastuse eelduseks on kehtiva Eesti ID-kaardi, passi või elamisloa olemasolu ning internetipangas allkirja andmiseks on vaja ID-kaarti koos lugejaga, mobiil-ID-d või Smart-ID-d.

LHV jaepanganduse juhi Kadri Kiiseli sõnul pole pangakonto avamine kunagi nii lihtne olnud. „Pakume nüüd põhimõtteliselt kõiki võimalusi LHV panga kliendiks saamiseks. Lisaks uuele e-tuvastusele saab LHV kliendiks hakata videotuvastuse teel, end koostööpartneri juures, näiteks Selveris, identifitseerides või ka ise pangakontorisse tulles. E-tuvastus on nendest selgelt kõige kiirem võimalus. Mul on hea meel, et seadus võimaldab nüüd Eesti turvalised identifitseerimisvahendid kogu potentsiaali ulatuses kasutusele võtta,“ rääkis Kiisel. „Meie jaoks on väga oluline klienditundmise põhimõtte järgimine. Esialgu on võimalik e-tuvastust kasutada vaid eraisikutel ja ka neile kehtivad mõned piirangud,“ lisas Kiisel.

E-tuvastuse teel konto avamiseks tuleb esmalt LHV kodulehel täita konto avamise vorm. Seejärel valida tuvastusmeetodiks „e-tuvastus“. Valitud kasutajanime kasutades tuleb siseneda LHV internetipanka, kasutades ID-kaarti, mobiil-ID-d või Smart-ID-d. Internetipangas on vajalik sisestada dokumendinumber ja seejärel allkirjastada kliendileping. Pärast seda saab asuda pangateenuseid kasutama.

E-tuvastuse puhul on seadusest tulenev igakuine raha kasutamise limiit 15 000 eurot. Kui kliendil on soov kontol olevat raha ühes kuus kasutada suuremas summas, tuleb konto avamisel kasutada füüsilist tuvastust või videotuvastuse võimalust tuvastamise veebilehel. E-tuvastatud klient saab LHV-s kasutada ka investeerimisteenuseid, välja arvatud LHV Traderi ja LHV Brokeri kauplemisrakendusi või võimenduslaenu.

E-tuvastust saavad enda isiku tuvastamiseks kasutada täisealised eraisikud, kes on Eesti kodanikud või kellel on kehtiv Eesti elamisluba.

Viimastel aastatel on uute klientide juurdevool LHV panka olnud kiire. Tänavu, septembri alguseks, on LHV Pangaga liitunud enam kui 18 000 uut pangaklienti.

Vaata kõiki uudiseid