Börsihaid alustavad oktoobris omavahelist heitlust

25. september 2018

Eesti populaarseim aktsiamäng „Börsihai“ liigub tagasi tavapärasemasse rütmi – nelja oktoobrinädala jooksul tuleb kauplejatel oma portfelli väärtust maksimaalselt kasvatada, et selgitada välja parim kaupleja. Registreerimine mängule algas 24. septembril.

„Börsihai“ aktsiamängus saab kaubelda S&P 500 indeksisse kuuluvate ettevõtete aktsiatega. Võitja saab oma pangakontole auhinnaks 5000 eurot. Koolinoorte jaoks teevad mängu põnevamaks iganädalased lisaauhinnad ja parimale klassile ekskursioon LHV-sse.

LHV maaklertegevuse juhi Sander Pikkeli sõnul saavad „Börsihais“ esimese sammu aktsiaturgudel astuda need, kelle jaoks päris börsil tehingute tegemine on veel liiga riskantne. „Mängu käigus on hea oma oskused proovile panna ja end sõbraga võrrelda,“ lisas Pikkel. „Seekord ootame mängu eriti just kõiki kooliõpilasi. Selleks, et mäng neile põnevam oleks, saab iga nädala parim koolinoor auhinnaks 100 eurot.“

Mängu alguses saavad osalejad valida, kas alustavad mängu 10 000 virtuaaleuroga kontol või samas suuruses investeeringuga LHV poolt koostatud stardiportfelli. Investeerimiseks saavad mängijad igal börsipäeval 1000 eurot virtuaalraha juurde. Võistlejail on neli nädalat aega, et osta ja müüa Standard and Poors 500 indeksisse kuuluvaid aktsiaid, millele on lisatud vürtsi andmiseks populaarsed väärtpaberid: Tesla, Alibaba ning S&P 500 tervikindeksit jälgiv börsil kaubeldav fond SPY.

Osalejate eesmärk on kasvatada oma portfell nelja nädalaga võimalikult suureks.

„Börsihai 2018“ algab 1. oktoobril ja kestab kuni 26. oktoobrini. Mängu võitjaks osutub see, kellele kuulub 26. oktoobri börsipäeva lõpu seisuga kõige suurema turuväärtusega portfell.

„Börsihai“ mängust osa võtmine on lihtne. Selleks tuleb külastada mängu lehte aadressil lhv.ee/hai ning registreerida oma portfell. Iga osaleja saab mängust osa võtta seekord ühe portfelliga. Portfelli registreerimisel võib ära märkida oma töökoha, kooli või sõpruskonna, et lihtsustada võistluskäigu jälgimist selle liikmete vahel.

„Börsihai“ kodulehel on ka videod õpetustega, mis aitavad paremini mõista, kuidas aktsiamängus tehinguid teha. Kommenteeri mängu käiku foorumis või Börsihai Facebooki lehel.

Esimese koha auhind on 5000 eurot, Äripäeva (või Delovõje Vedomosti) 6 kuu digitaalne lugemisõigus ja investeerimisalane raamat. Teise ja kolmanda koha saavutanud osalejaid premeeritakse vastavalt 2000 ja 1000 eurose rahalise auhinna, investeerimislase raamatu ja Äripäeva (või Delovõje Vedomosti) 3 kuu digitaalse lugemisõigusega. Eraldi auhind on iga nädala lõpus suurima portfelli väärtuse saavutanud kooliõpilasele, kes saab 100 eurot. Võitjad saavad auhinnaraha oma pangakontole. Kõik osalejad saavad mängu ajal tasuta lugeda Äripäeva online lehte. Sel aastal tasub mängima kutsuda ka klassikaaslased, sest parim klass või kool kutsutakse LHV-sse ekskursioonile, mille käigus näitame panga tegemisi seestpoolt.

LHV on investeerimis- ja kauplemismängu korraldanud juba 17 aastat, ning nendes on osalenud üle 21 000 mängija. Kuni 2006. aastani kandis aktsiamäng nime „Noor pensionär“.

Vaata lähemalt: lhv.ee/hai.

Vaata kõiki uudiseid