Google Payd on kerge seadistada
Mine LHV äppi, aktiveeri kaardi info juures Google Pay ja ongi valmis. Et kasutada teenust turvalisemalt, määra Google’i PIN-kood.
Kuidas Google Payd kasutada?
Google Payd saad kasutada igal pool, kus näed ühte järgmistest sümbolitest:
Google Payga saad maksta poes, restoranis, taksos ja paljudes teistes kohtades. Piisab, kui viipad oma telefoniga terminali kohal, ja makse ongi tehtud.
Privaatne ja turvaline
Google Payga maksta on turvaline, kuna iga tehingu jaoks kasutatakse seadmega seotud numbrit ja kordumatut tehingukoodi. Sinu kaardi andmeid ei salvestata kunagi sinu seadmesse ega teenusepakkuja serverisse. Samuti ei edastata sinu kaardi numbrit maksmise ajal kaupmehele. Tänu sellele teed viipemaksed oma telefoniga muretult.
Google Pay töötab Android-seadmetega, millel on lähiväljaside funktsioon (NFC) sisse lülitatud.
Kui Google Pay kasutamine ei õnnestu, siis:
- kontrolli, kas sinu telefonis on peamiseks makseäpiks ehk vaikerakenduseks määratud just Google Pay, mitte mõni muu viipemakserakendus (nt mTasku või teise panga makseäpp). Selleks ava telefoni seadetest „NFC“ („Ühendused“) või „Rakendused ja märguanded“;
- vaata üle, kas sinu LHV pangakaart on lisatud Google teenuste juurde. Selleks ava telefonis: Seaded → Google → Konto teenused → Google Pay;
- veendu, kas sinu telefon võimaldab viipemakseid. Selleks ava telefoni seaded, sisesta otsinguribale „NFC“ ja vajaduse korral lülita NFC käsitsi sisse. Kui NFC valik puudub, siis ei saa sa selle telefoniga viipemakseid teha;
- uuri järele, kas sinu telefoni tarkvara vastab nõuetele. Telefoni Androidi versioon peab olema Lollipop (5.0) või uuem ning tarkvaral peab olema Play Protecti sert.
Kui vajad abi, siis tutvu lähemalt Google Pay nõuannetega
Telefoniga viipamisele kehtivad selle pangakaardi viipemakselimiidid, mis on telefoni lisatud. Kui kasutad Google Payd internetis või rakendustes, siis kehtivad pangakaardi internetiostude limiidid. Limiite saad muuta mobiiliäpis ja internetipangas.
LHV Partnerkaardiga Google Pay abil makstes sa punkte kahjuks ei teeni. Kui oled aga sidunud kaardimaksetega mikroinvesteerimise, siis see teenus toimib ka Google Pay maksete puhul.
Kaupa saad tagastada täpselt samamoodi nagu tavalise plastkaardiga tehtud ostu korral. Täpsemat infot saad poemüüja käest.
Kui su telefon kaob või varastatakse, siis kasuta äppi Find My Device (Leia Minu Seade). See võimaldab sul oma telefoni otsida ja eemalt lukustada. Kui oled seadme lukustanud, ei saa sellega Google Payd kasutada.
Kuna Google Pay ei salvesta kunagi telefoni su kaardi andmeid, siis ei pääse võõras, kes on su telefoni leidnud või varastanud, sinu kaardi andmetele ligi (isegi siis mitte, kui telefonil puudub ekraanilukk).
Google Payga maksta on turvaline, kuna iga tehingu jaoks kasutatakse seadmega seotud numbrit ja kordumatut tehingukoodi. Sinu kaardi andmeid ei salvestata kunagi sinu seadmesse ega teenusepakkuja serverisse. Samuti ei edastata sinu kaardi numbrit maksmise ajal kaupmehele. Tänu sellele teed viipemaksed oma telefoniga muretult.
Jah, Google Payga saad sularaha välja võtta viipevõimalusega automaatidest. Vajad selleks PIN-koodi, mille leiad LHV mobiiliäpist või internetipangast.
Kahjuks ei saa. Raha saad pangaautomaati panna ainult füüsilise kaardiga.
Kui aktiveerid uue kaardi enne vana kaardi sulgemist, siis ei pea kaarti uuesti Google Paysse lisama. Kui vana kaart sai suletud juba enne uue kaardi aktiveerimist, tuleb kaardiandmed uuesti lisada.