Liigu edasi põhisisu juurde

LHV ei toeta Internet Exploreri kasutamist, et kaitsta sind viiruste, pettuste ja teiste ohtude eest. Võid meie veebilehte Internet Exploreriga edasi kasutada, kuid palun arvesta, et kõik ei pruugi ootuspäraselt töötada. Palun kasuta internetipanka sisenemiseks ühte neist tasuta veebilehitsejatest: Chrome, Firefox või Edge.

Apple Payd on kerge seadistada

Lisa enda kaart digirahakotti ehk Walletisse ja oledki valmis. Saad seda teha LHV mobiiliäpis, vajutades kaardivaatel nupule „Add to Apple Wallet“, või telefonis oleva Walleti rakenduse kaudu. Pea meeles, et kaart tuleks lisada igasse seadmesse, millega soovid Apple Payd kasutada.

Loe lähemalt, kuidas Apple Payd seadistada.

Apple Pay kasutamiseks peab su Apple’i seadmel olema Face ID või Touch ID ning tarkvara uusim versioon. Lisaks on vajalik Apple ID konto. Loe lähemalt.

Kuidas Apple Payd kasutada?

iPhone’i ja Apple Watchiga saad Apple Payd kasutada iga kord, kui näed ühte nendest sümbolitest:


Apple Payga saad maksta poes, restoranis, taksos, müügiautomaadis ja paljudes teistes kohtades.

Oma iPhone’i, iPadi ja Apple Watchi saad kasutada ka äppide eest või nende sees maksmiseks. Kasuta Apple Payd, kui näed seda nuppu või kui Apple Pay on maksemeetodina loetletud. Võid näha ka sõnumeid „Apple Payga annetamine“ või „Apple Payga ostmine“:


iPhone’is, iPadis ja Macis saad kasutada Apple Payd internetiostudeks.

Loe maksmisvõimalustest täpsemalt.


Privaatsus ja turvalisus iga makse puhul

Ostu tehes kasutab Apple Pay seadmekohast numbrit ja kordumatut tehingukoodi. Seega ei talletata sinu kaardi andmeid kunagi sinu seadmesse ega Apple’i serveritesse. Samuti ei jaga Apple sinu kaardi numbrit kaupmeestega.

Apple Pay viipemaksetele kehtivad tavapärased viipemaksete limiidid, mis on telefoni või muusse seadmesse (nutikella, iPadi) lisatud pangakaardil. Kui kasutad Apple Payd internetis või rakendustes maksmiseks, siis kehtivad pangakaardi internetiostude limiidid. Soovi korral saad limiite muuta mobiiliäpis ja internetipangas.

Makstes LHV Partnerkaardiga, lisapunkte teenida ei saa kuna süsteem ei erista makstava kaardi numbreid. Mikroinvesteerimine toimib.

Kassapidaja saab seadme kontonumbri alusel leida su ostu ja vormistada tagastuse samamoodi nagu tavalise krediit- ja deebetkaardi makse korral.

Kui vaatad Walletis kaarditeavet, kuvatakse sulle iga krediit- ja deebetkaardi hiljutiste tehingute loend.

Apple Pay on turvalisem kui füüsiline krediit- ja deebetkaart, sest iga su iPhone’is, iPadis või Macis tehtud tehing on vaja kinnitada FaceID, Touch ID või parooliga.

Su Apple Watchi kaitseb parool, mida tead ainult sina. Selle parooli pead sisestama iga kord, kui seadme käe peale paned või Apple Pay abil maksad.

Su kaardi numbrit ega identiteeti ei edastata kaupmeestele. Su tegelikke kaardinumbreid ei salvestata ei sinu seadmesse ega Apple’i serveritesse.

Kui maksad poes, ei saada ei Apple ega su seade kaupmehele su kaardi numbrit.

Kui teed makse äpis või Safari veebibrauseris, saadetakse kaupmehele ainult need andmed, mida oled oma tehingu täitmiseks lubanud jagada (näiteks nimi, meiliaadress, arve aadress ja tarneaadress).

Apple Pay säilitab anonüümseid makseandmeid, näiteks ligikaudseid ostusummasid. Seda teavet ei saa sinuga seostada ja see ei sisalda kunagi teavet ostetud toodete kohta.

Apple Payd kasutavatel äppidel peab olema privaatsuseeskiri, mida saad vaadata ja mis seab reeglid su andmete kasutamiseks.

Loe lähemalt Apple Pay turvalisuse ja privaatsuse kohta.

Apple Pays pead iga ostu Face ID, Touch ID või oma parooliga kinnitama. See aitab vältida olukorda, et keegi teine saab kasutada Apple Payd su iPhone’is, iPadis, Apple Watchis või Macis.

Kui soovid peatada või jäädavalt lõpetada oma seadmega Apple Pays tasumise võimaluse, ava oma Apple ID konto leht või kasuta äppi Find My iPhone (Leia Minu iPhone) oma iPhone’il või iPadil. Sellega su kaardid peatatakse Apple Pays või eemaldatakse sellest isegi siis, kui su seade on parasjagu võrgust väljas ega ole ühendatud mobiilside- või wifivõrku.

Võta ühendust ka LHV klienditoega numbril 6 800 400, et peatada kaardid Apple Pays või eemaldada need sealt.

Lisateave selle kohta, mida teha, kui su iPhone on kadunud või varastatud.

Kui peatad Walletis kaarte või eemaldad need sealt, peatatakse ka su seadme kontonumber (Device Account Number) või eemaldatakse see. Füüsilist kaarti võid edasi kasutada.

Kui aktiveerid uue kaardi enne vana kaardi sulgemist, siis ei pea kaarti uuesti Apple Paysse lisama. Kui vana kaart sai suletud juba enne uue kaardi aktiveerimist, tuleb kaardiandmed uuesti lisada.

Apple Payd saab kasutada vähemalt 13-aastane noor. Selline vanusepiirang on Apple’i poolt määratud.

Kahjuks ei saa. Raha saad pangaautomaati panna ainult füüsilise kaardiga.

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon