LHV pensionifondide ja Lumi Capitali esimesed üürimajad said katuse alla

12. juuli 2018

LHV pensionifondide ja kinnisvara investeerimise ja arendamisega tegeleva Lumi Capital OÜ poolt mullu juulis alanud üürimajade ehitus areneb hoogsalt – kaks esimest hoonet said katuse alla.

Põhja-Tallinna Manufaktuuri kvartalisse ehitatavatesse üürimajadesse on kavandatud 127 ühe-, kahe- ja kolmetoalist korterit, parkimismaja ning mänguplatsi ja õunaaiaga avar sisehoov. Üürimajade kõrval kerkib samal ajal veel mitu modernset korrusmaja, millega koos moodustub endise Manufaktuuri tekstiilitööstuse alale terviklik uusasum.

Lumi Capitali ja LHV ühise investeerimisstrateegia pikem eesmärk on rajada Tallinna erinevatesse elamupiirkondadesse kokku 500 üürikorterit. Investeerimiskontseptsiooni oluliseks tingimuseks on üürikinnisvara hea asukoht. Kõik üürimise eesmärgil rajatavad majad peavad asuma Tallinna peamistes elamupiirkondades, jalutuskäigu kaugusel koolist, lasteaiast, toidupoest ning ühistranspordi peatusest. Samuti eristab üürimaju kommunikatsioonide planeering, mis arvestab maksimaalselt elanike privaatsusvajadustega. Majade haldamine toimub taustal, et häirida elanikke võimalikult vähe.

LHV pensionifondide fondijuht Kristo Oidermaa sõnas, et investeerimisvalikutes on LHV viimasel paaril aastal olnud selgelt reaalvara usku, samuti nähakse suuremaid võimalusi just koduturul. „Pealinna kinnisvara kasvukõver on otseses seoses Eesti majanduskasvuga. Kasvuhoos on nii pealinn ise kui ka elanikkond, mistõttu üürikinnisvarasse investeerimine on loogiline samm, kui tahame panna riigi majanduskasvu pensionikogujale lisatulu teenima,“ selgitas Oidermaa.

Esimesed huvilised saavad üürilepingu sõlmida juba tänavu sügisel ning sisse saab kolida Lumi Kodudesse 2019. aasta kevadel. "Meil on heameel, et uus üürikorterite kontseptsioon ning majade asukoht on väikese ajaga saanud ülimalt sooja vastuvõtu. Päringuid on prognoositust oluliselt rohkem ning huvi stabiilse üürikodu vastu suur,“ sõnas Lumi Capitali partner Raiko Uri.

Üürimajade ainuomanikuks on LHV pensionifondid. Lumi Kodusid juhib professionaalne Lumi Capitali meeskond, kellel on pikaajaline kogemus suuremahuliste kortermajade juhtimisel ning kvaliteetsete korterite arendamisel. Elaniku seisukohalt on üheks kaalukaks argumendiks just kindlus, et eluaset saab üürida nii kaua kui selleks on vajadus. Tõelise kodu tunde saab iga elanik luua ise, kujundades ja sisustades kodu just enda maitse järgi.

Esimeses etapis valmivaid üürimaju ehitab Mitt&Perlebach OÜ, Manufaktuuri kvartali kinnisvara arendajaks on Hepsor OÜ koostöös Tolaram Grupiga. Kahe esimese üürimaja ehitustööd lõpetatakse 2019. aasta I kvartalis. Hepsor OÜ rajab Manufaktuuri kvartalisse kokku ligi 300 korterit.

Investeerimisstrateegia investoriks on LHV Varahalduse poolt juhitud pensionifondid, investeeringuid juhib ning sobivate projektide leidmisega tegeleb Lumi Capital.


Lisainfo:
Lumi Capital OÜ on kinnisvara investeerimise ja arendamisega tegelev ettevõte, kelle klientideks on erainvestorid ja institutsionaalsed investorid nii Eestist kui välisriikidest.
ASi LHV Varahaldus pensionifondidel on ligi 170 tuhat klienti. LHV pakub nii aktiivselt kui ka passiivselt juhitud II ja III samba pensionifonde. LHV pensionifondide maht kokku on üle 1 miljardi euro.

Vaata kõiki uudiseid