LHV klientidele vastab Facebookis vestlusrobot

19. juuni 2017

LHV Panga Facebooki lehe sõnumirakenduses vastab nüüd kõikidele klientide küsimustele vestlusrobot Uku.

Tegemist on uudse masinõppel põhineva virtuaalteenindajaga, kes oskab anda vastuseid lihtsamatele ja korduma kippuvatele küsimustele, näiteks teab vestlusrobot (ingl k chatbot) väga hästi, kus asuvad LHV sularahaautomaadid või millal toimuvad pankadevahelised ülekanded.

Rakendasime vestlusroboti tööle, et veelgi tõsta teeninduskvaliteeti. Nii jääb klienditoe inimteenindajatel rohkem aega keerulisematele küsimustele vastamiseks ja süvenemist vajavate murede lahendamiseks. Julgustame kõiki, kellel on tekkinud pangateenuste kasutamisel keerukamaid küsimusi, pöörduma otse klienditoe poole telefonil 6 800 400, aadressil info@lhv.ee või klienditoe chati-kanali kaudu. Kui aga küsimused on üldisemat laadi ja infootsimine internetis kiiret vastust ei anna, võiks pöörduda LHV klienditoe asemel Facebooki sõnumirakendusse, kus virtuaalteenindaja Uku juba kiirelt vastuseid jagab.

„Kutsume Ukule küsimusi esitama kõiki LHV teenustest huvitatud ja digitaalseid suhtluskanaleid kasutavaid inimesi. Uku on mõnes mõttes eksperiment ja pole veel sisulise poole pealt kaugeltki valmis – kasutajate abi on vajalik, sest vestlusrobot õpib edasi ja saab pidevalt targemaks,“ rääkis LHV jaepanganduse juht Andres Kitter. „Mida rohkem virtuaalteenindajalt küsitakse ning vastustele ka tagasisidet antakse, seda täpsemalt ta edaspidi vastab.“

LHV on esimene pank Eestis, mis netivestluse vestlusroboti hooleks usaldab, samuti on see üks arenenumaid Eestis, mis püüab vastata ka keerulisematele ja n.ö lahtistele küsimustele. Chatbot on valmis arendatud koostöös ettevõttega AlphaBlues, mille kaasasutaja Indrek Vainu sõnas: "LHV vestlusroboti näol on tegu innovaatilise klienditeeninduse lahendusega, kus küsimusi saab küsida sarnaselt vestlusele inimesega. Lahendus kasutab erinevaid masinõppe algoritme ja tehnoloogiaid, et klientidele võimalikult häid vastuseid pakkuda. Meil on hea meel LHV-ga koostööd teha, kasutajatelt tagasisidet saada ning ajapikku Ukule ühe enam teadmisi õpetada, et ta veelgi nutikamaks muuta."

Ukuga saab suhelda Facebooki lehel või otse Facebooki sõnumirakenduse kaudu.

Chatbot on masinõppel põhinev klienditoe lahendus. See tähendab, et robotit arendatakse kasutajate ja arendajate abiga. Kasutajatelt saadakse tagasiside, kas vastustest oli abi, ja see võimaldab muuta robotit täpsemaks. Taustal toimub ka kontroll käsitsi ning roboti vastuste sisu ja uusi vastuseid saab lisada vaid arendaja. Tegemist on teatud liiki otsingumootoriga, mis leiab õiged vastused KKK päringutele. Maailmas kasutatakse laialt juba väga erinevaid chatbote, Eestis on need seni vähem levinud.

Vaata kõiki uudiseid