Danske Bank müüb oma Eestis asuva varahaldusettevõtte LHV-le

29. jaanuar 2016

Täna, 29. jaanuaril sõlmisid Danske Bank ja LHV Varahaldus kokkuleppe, millega müüakse varahaldusettevõtte Danske Capital ASi aktsiad täies mahus AS-ile LHV Varahaldus.

Danske Bank teatas 2015. aasta veebruaris otsusest keskenduda Balti riikides ettevõtete pangandusele ja nendega seotud privaatpanganduse klientide teenindamisele. Muutunud strateegiast tulenevalt müüb ettevõte oma Eestis asuva varahaldusettevõtte Danske Capital ASi ASile LHV Varahaldus.

Danske Banki Balti panganduse juhi Ivar Pae sõnul viib pangandusgrupp ellu oma strateegiat Baltikumis, milleks on muutuda regiooni parimaks ettevõtete pangaks.

„Oleme viimase aastaga jõudsalt kasvatanud oma ettevõtete panganduse äri ning samas järk-järgult loobunud oma jaeärist. Meie varahaldustegevused Eestis on näidanud head arengut viimastel aastatel. Nüüd oleme valmis tegema oma strateegia elluviimisel järgmise sammu ning andma üle varahaldustegevused Eestis usaldades LHV-d jätkamaks meie klientide pensionivarade kasvatamist,“ lisas Pae.

AS-i LHV Varahaldus juhatuse esimees Mihkel Oja avaldas lootust, et mõlema fondivalitseja klientidel on põhjust tänase sammuga rahul olla, sest liituvad tugevad fondivalitsejad, kellel on ette näidata pensionituru kõrgeimad tootlused. „LHV eesmärk on ka edaspidi pakkuda pensionifondide klientidele parimat pikaajalist tootlust. 10 aasta tootluse arvestuses hoiavad LHV pensionifondid kõikide investeerimisstrateegiate lõikes esimesi kohti. Mõlemad fondivalitsejad jagavad investeerimisel samu põhimõtteid, asetades esikohale klientide vara hoidmise ka keerulistes turutingimustes,“ ütles Mihkel Oja. „Ainult suuremaid kaotusi vältides on võimalik saavutada kõrget pikaajalist tootlust,“ ütles Mihkel Oja.

Peale Danske Capital AS-i ostu, on LHV-l kavas kaks fondivalitsejat ühendada. „Fondivalitsejate ühinemine tähendab parimate teadmiste ja praktika koondumist ühte investeerimismeeskonda ning kiiremini langevaid haldustasusid,“ lisas LHV Varahalduse juht.

Tehingu järgselt saab LHV-l olema ligi 170 tuhat pensioni koguvat klienti. LHV turuosa tõuseb pensionifondide mahu poolest 30 protsendini, ehk tehingu järgselt hoiab oma pensionivara LHV fondides iga neljas eestimaalane.

Müügitehing, mille eelduseks on Finantsinspektsiooni ja Konkurentsiameti heakskiit, toimub oodatult käesoleva aasta esimese poolaasta lõpus. Tehingule järgnev fondivalitsejate ühendamine toimub kõikide eelduste kohaselt kolmanda kvartali jooksul. Peale seda plaanib LHV ühendada sarnase investeerimispoliitikaga pensionifondid.

Kliendid ei pea ise seoses kahe fondivalitseja liitumisega midagi tegema, kõik muudatused teostatakse nende jaoks automaatselt. Võimalikele küsimustele saavad mõlema fondivalitseja kliendid vastused Danske Banki lehelt http://www.danskebank.ee/ ja LHV lehelt /et/pension, samuti esindustest või helistades kliendiinfo telefonidel (Danske Banki klienditugi 6 800 800, LHV klienditugi 6 800 400).

Danske Bank on Taani suurim ja Põhjamaade üks juhtivaid panganduskontserne. Grupis töötab 18 900 töötajat, kes teenindavad 3,5 miljonit klienti 15 riigis. Danske Banki arveldusteenused ning teenindustase on saanud korduvalt kõrgeid tunnustusi Põhja- ja Baltimaades. Pank keskendub Balti riikides ettevõtete ja nendega seotud privaatpanganduse klientide teenindamisele.

Vaata kõiki uudiseid