LHV teenis teises kvartalis 4,9 miljonit eurot kasumit

19. juuli 2016

LHV Group teenis 2016. aasta teises kvartalis konsolideeritult 4,9 miljonit eurot kasumit: pank teenis sellest 3,5 miljonit eurot, varahaldus 1,6 miljonit eurot ja Leedu äriüksus 0,3 miljonit eurot. Kasumit suurendas baasärile lisaks panga teenitud erakorraline tulu mahus 0,9 miljonit eurot.

Teises kvartalis teenis LHV Group 1,4 miljonit eurot rohkem kasumit kui esimeses kvartalis ja 1,9 miljonit eurot rohkem kui II kvartalis aasta tagasi. LHV aktsionäridele kuuluva omakapitali tootlus oli teises kvartalis 22%.

Grupi konsolideeritud laenud kasvasid II kvartalis 37 miljonit eurot (+9%; +22 miljonit eurot I kvartalis) 465 miljoni euroni ja konsolideeritud hoiused kasvasid 27 miljonit eurot (+4%; +28 miljonit eurot I kvartalis) 682 miljoni euroni. LHV poolt juhitud fondide maht kasvas kvartaliga 294 miljonit eurot (+49%; +27 miljonit eurot I kvartalis) 891 miljoni euroni ja see sisaldab II kvartali jooksul lõpule viidud tehingut, mille käigus Varahaldus omandas 100% AS Danske Capital aktsiad.

AS-i LHV Group 2016. aasta esimese kuue kuu konsolideeritud kasum oli 8,4 miljonit eurot: pank teenis sellest 6,4 miljonit eurot, varahaldus 2,2 miljonit eurot ja Leedu äriüksus 0,6 miljonit eurot. Poolaasta kasum on 0,2 miljonit eurot rohkem kui eelmisel aastal (2015. aasta I kvartal sisaldas Soome äri müügi erakorralist tulu).

AS LHV Groupi juhataja Erkki Raasuke ütles, et LHV aasta esimene pool on hästi õnnestunud:

„Lõppenud kvartali üheks teetähiseks oli meie esmane avalik aktsiaemissioon, kui 23. mail alustati NASDAQ Tallinna börsil kauplemist LHV Groupi aktsiatega. Börsileminek ei olnud finiš vaid pigem avang edasise kasvu ja arengu kindlustamiseks. Kaasasime LHV kasvu toetamiseks investoritelt 13,9 miljonit eurot, lastes välja kaks miljonit uut aktsiat. Esimese kauplemispäeva lõpuks oli LHV turuväärtuseks 180 miljonit eurot.

Panga tugevat aasta esimest poolt on vedanud laenutoodete intressitulud ja stabiilsena püsinud krediidikvaliteet. Uute klientide voog on püsinud tugevana ja iga kuuga võidab Pank juurde 2500-3000 uut jaeklienti. Kokku on meie pangaklientide arv jõudnud 96 000-ni. Samas tuleb ka mainida, et tunneme selgelt intressikeskkonna mõju ja likviidsusvaru hoidmine muutub Pangale järjest kulukamaks.

Pank teenis teises kvartalis erakorralist tulu 0,9 miljonit eurot seoses tehinguga, mille käigus Visa Inc (USA) tegi ülevõtupakkumise Visa Europe omandamiseks. LHV Pank, nagu väga paljud teised Euroopa pangad, omas väikest kogust Visa Europe aktsiaid.

Varahalduse kasum oli teises kvartalis eelmise kvartali tulemusest 1,0 miljoni euro võrra suurem. Alates mai kuust on Varahalduse grupis Danske Capitali äri ja see on ka peamine põhjus kasumi ja ärimahtude oluliseks kasvuks. Danske Capitali omandamine, ettevõtete ühendamine ja tulevikus ka fondide ühendamine on kulgenud plaanipäraselt ja esialgsest ajakavast isegi mõneti kiiremini.

Varahalduse fondid on näidanud aasta algusest head tootlust. Nende investeerimistaktika on aga jätkuvalt kohandatud kõrge riskiga keskkonnale, mis peaks aitama kaitsta osakuomanike vara turgude järsu languse korral. Varahaldus plaanib veel 2016. aasta sees hakata pakkuma II samba pensionikogujatele uut võimalust investeerimiseks – aktiivse juhtimiseta nn indeksifondi.

Mokilizingase kasum oli II kvartalis 0,3 miljonit eurot, mis on samal tasemel eelmise kvartali tulemusega. Aasta alguses muutunud regulatsioon tarbimisfinantseerimise pakkujatele on piiranud uue müügi mahtu kogu Leedu turul ja seetõttu on äriüksus mahtude plaanidest märgatavalt maas. Kasumiplaanidest mahajäämust ei ole ehk soovitav tulemus on saavutatud väiksemate ärimahtude ja väiksema kapitali kuluga.“

AS-i LHV Group aruanded on saadaval aadressil: investor.lhv.ee/et/aruanded/.

Vaata kõiki uudiseid