Sten Tamkivi valiti LHV Groupi nõukokku

29. aprill 2015

29. aprillil toimunud LHV Groupi aktsionäride üldkoosolekul otsustasid aktsionärid valida ettevõtte nõukogu liikmeks Sten Tamkivi.

Tamkivi toob LHV Groupi nõukokku tugeva innovaatiliste tehnoloogiaettevõtete juhtimise ning rahvusvahelise äri kogemuse. „LHV on sümbioos 19. sajandi suhtepangandusest ja 21. sajandi tehnoloogiast,“ kommenteeris LHV Groupi aktsionär ja nõukogu esimees Rain Lõhmus. „Sten on meie saadik rahvusvahelisse tehnoloogiamaailma.“

Tamkivi sõnul toimub täna maailma jaepanganduse läbiraputamine. „Kümne aasta perspektiivis ei ole see, kuidas inimesed oma rahaasju igapäevaselt ajavad, kuigivõrd sarnane tänasega. Jah, suure osa sellest e-residentsuste ja digitaal-valuutade pöörises toimuvast muutusest algatavad päris uued finants-idufirmad, aga ma usun, et hästi kapitaliseeritud, üle Euroopa litsentseeritud, kuid jätkuvalt piisavalt väike ja innovaatiline „päris“ pank nagu LHV on väga heal positsioonil, et tehnoloogia abil ka ise maailmas teed näidata,“ rääkis Tamkivi. „Pikaajalise kliendina olen LHV töötajate ja juhtide töövõime, edumeelsuse ja hea maitse suur austaja. Kui oskan kuskil nõu anda, ei kahtle, et asjad ka tehtud saavad,“ lisas Tamkivi.

Sten Tamkivi on tegutsenud Skype Eesti juhina aastatel 2005–2012, olnud Vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvese innovatsiooninõunik, resideerunud ettevõtjana riskikapitaliettevõttes Andreessen Horowitz ning töötab hetkel Silicon Valleys ettevõtte Teleport kaasasutaja ja tegevjuhina. Lisaks on ta ingel-investor mitmetes alustavates tehnoloogiafirmades ja osaleb mitme mittetulundusühingu nõukogu töös. Tamkivil on magistrikraad Stanfordi ülikoolist.

Lisaks Sten Tamkivile kuuluvad LHV Groupi nõukokku Rain Lõhmus (esimees), Andres Viisemann, Tiina Mõis, Heldur Meerits, Raivo Hein ja Tauno Tats.

Vaata kõiki uudiseid