LHV ei toeta Internet Exploreri kasutamist, et kaitsta sind viiruste, pettuste ja teiste ohtude eest. Võid meie veebilehte Internet Exploreriga edasi kasutada, kuid palun arvesta, et kõik ei pruugi ootuspäraselt töötada. Palun kasuta internetipanka sisenemiseks ühte neist tasuta veebilehitsejatest: Chrome, Firefox või Edge.

2020. aastal tõime turule Eesti esimesed keskkonnasäästu edendavad pensionifondid: LHV Pensionifond Roheline ja LHV Pensionifond Roheline Pluss.

YT

2018. aastal alustas maailmas ligi 450 jätkusuutlikkuse põhimõtetest lähtuvat uut fondi, 2019. aastal oli selliste uute alustavate fondide number juba üle 500 ning 2020. aastal üle 700. Lisaks on väga paljudel olemasolevatel fondidel muudetud investeerimispõhimõtteid ja lähtutud jätkusuutlikkusest. Kui 2018. aasta lõpus haldasid sellised fondid $0,7 triljonit, siis aasta hiljem $1,0 triljonit ning kaks aastat hiljem juba $1,6 triljonit. 2020. aasta läheb ajalukku kui aasta, mil kolm maailma suurimat majandust – USA, Hiina ja Euroopa Liit – lubasid aastaks 2050-2060 vähendada oma süsinikuemissioonid kliimaneutraalse tasemeni. Rohelised väärtused investeerimises pole mitte ajutine, vaid tugev ja väga kiiresti kasvav suundumus.

Rohelised väärtused investeerimises pole mitte ajutine, vaid tugev ja väga kiiresti kasvav suundumus.

Usume, et nagu mujal Euroopas nii on ka Eestis piisavalt roheliselt mõtlevaid inimesi, kes soovivad, et nende pensioniraha järgiks jätkusuutliku ja rohelise maailmavaate põhimõtteid.

LHV rohelised pensionifondid on mõeldud kõigile, kellele roheline mõtlemine pisutki korda läheb ning kes usuvad, et raha paigutamine peab küll olema pikaajaliselt tootlik, kuid kindlasti ka keskkonnasäästlik ja jätkusuutlik.

Fondide aktsiarisk jääb alati 75% ja 100% vahele. Vähemalt pool portfellist on investeeritud jätkusuutlikkuse põhimõtetest lähtuvatesse või keskkonnateemalistesse investeerimisfondidesse. Kõik üksikinvesteeringud on samuti keskkonnapõhised, st seotud näiteks taastuvenergia, energiatõhususe, veetehnoloogia, reostuse vähendamise, käitlemise, keskkonna toetustegevuste ning vastutustundliku metsa- ja põllumajandusega. Fondi prospektijärgne tasu on 0,49% aastas. Roheliste pensionifondide fondijuht on Joel Kukemelk.

Loe lähemalt:
II samba fond LHV Pensionifond Roheline. Liitu
III samba fond LHV Pensionifond Roheline Pluss. Liitu

Tutvu ka LHV Varahalduse vastutustundliku investeerimise põhimõtetega ja hääleõiguse teostamise poliitikaga.

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon