LHV ei toeta Internet Exploreri kasutamist, et kaitsta sind viiruste, pettuste ja teiste ohtude eest. Võid meie veebilehte Internet Exploreriga edasi kasutada, kuid palun arvesta, et kõik ei pruugi ootuspäraselt töötada. Palun kasuta internetipanka sisenemiseks ühte neist tasuta veebilehitsejatest: Chrome, Firefox või Edge.

Jälgime ja vähendame pidevalt oma kontorite keskkonnamõju ning muudame töökeskkonna ergonoomilisemaks.

LHV on otsustanud tegutseda ja kasvada jätkusuutlikult ja pikka aega. Soovime, et üleilmseid küsimusi lahendades, oleks ka meie enda kodu korras. See tähendab, et pöörame tähelepanu LHV töökeskkonnale ja meie inimeste tekitatud CO2 jalajäljele.
Selleks oleme kujundanud LHV rohelise kontori põhimõtted (sh juhised, tegevuskava ja eesmärgid). Töötame võimalikult keskkonda säästes, arvestame kontoreid puudutavate otsuste langetamisel jätkusuutlikkuse vajadust, otsime võimalusi parandada oma kontorite keskkonnamõju ja võtame kasutusele mõistlikud uued lahendused selle eesmärgi täitmiseks. Oleme loonud LHV rohelise kontori töörühma, mis neid tegevusi juhib.
2020. aastal väljastas Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon LHV-le Euroopa Rohelise Kontori tunnistuse ning nimetas meie Tallinna kontori aasta parimaks Roheliseks Kontoriks. 2021. aastal omistati meie Tallinna kontorile ka rahvusvaheline BREEAM rohemärgis, mis tunnistab, et nii Tartu mnt 2 aadressil asuv büroohoone ja selle haldus vastavad sertifikaadi keskkonnaalastele nõuetele.

Mis on meil edaspidi plaanis?

Teeme Eesti suurettevõtte energiaauditi. Selle siht on selgitada välja, kuidas me kasutame energiat, millised on energia säästmise võimalikud meetmed ja kuidas me saaksime kasutada oma töökohal energiat säästlikumalt.

Hindame, et neutraalse keskkonnamõjuga igapäevase töökeskkonna poole püüeldes mõjutame oma töötajaid pöörama keskkonnahoiule rohkem tähelepanu ning anname oma klientidele, aga ka laiemalt eeskuju selles, kuidas töötada pikaajalise vaatega hoolivalt ja arvestavalt.

Oleme kontorile taotlenud rohesertifikaadid, kuid töö töökeskkonna parandmiseks jätkuvad. Meile väljastatud BREEAM sertifikaat kehtib kolm aastat ja nende aastate jooksul soovime parendada CityPlaza büroohoone energiatõhusust, keskkonna- ja kasutajasõbralikkust. Samuti parendame meie teisi kontoreid.

Mis on projekti lõppeesmärk?

Nii energiaauditi tegemise, rohelise kontori põhimõtete järgimise kui ka BREEAM-i rohemärgise taotlemise eesmärk on pidevalt jälgida ja vähendada meie organisatsiooni kasutatavate füüsiliste ruumide keskkonnamõju. Sellega kaasneb kulude kokkuhoid, loodusressursside säästev kasutamine, jäätmetekke vähenemine ja töökeskkonna ergonoomilisemaks muutmine. Lisaks on selle tulemusena LHV töötajad teadlikumad keskkonda säästvast eluviisist ja oskavad rakendada neid võimalusi ka igapäevaelus.

Küpsised

Et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust, kasutame LHV veebilehel küpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Tutvu küpsiste kasutamise põhimõtetega.

pirukas_icon